Sarımsak yağının yararları nelerdir, nasıl kullanılır?
Sağlık Yazıları

Sarımsak yağının yararları nelerdir, nasıl kullanılır?

SARIMSAK YAĞININ YARARLARI

Ten Enfeksiyonlarına Karşı

Sarımsak, mantar önleyici ve cerahat önleyici olarak öğrenilen içeriği ile bir hayli cilt vaziyeti ile gayret eder. Bu cilt vaziyetlerine sedef, saçkıran, siğiller, nasır, ayak mantarı gibi gidişatlar misal olarak verilebilir. Bunun için gerekenler; pamuk çubuğu ve sarımsak yağı. Hafifçe ısıtılmış birkaç damla sarımsak yağını bir pamuk parçasına serpiştirin ve teninizde etkilenen bölgeye bu pamuğu sürün.
Bu uygulamayı günde 2 ya da 3 defa yineleyin. Yapılan araştırmalara göre, sarımsağın içeriklerinde bulunan mantar önleyici içerik, Candida, Malassezia ve the dermatophytes gibi mantar cinslerine karşıdır. Ayrıca bir değişik araştırma ise, sarımsağın cilt kanseri yaradılışını yasakladığını göstermiştir. Ancak fazla ısıtmamalısınız. Aksi takdirde tende yanıklar alana gelebilir.

Sivilce rehabilitasyonu

Sivilceden alana gelen ağrı ve utanç canınızı mı sıkıyor? Öyleyse, bu inatçı problemle savaşmak için sarımsak yağını kullanmak isteyebilirsiniz. Gerekenler, sarımsak yağı ve surat maskesi malzemesi.

Ardından bu karışım ya da macun surata uygulanır.
10 dakika kadar böyle vazgeçildikten sonra soğuk su ile yıkanır. İltihaplı Sivilceler ve yaralar rehabilitasyon edilinceye kadar günlük olarak bu tekerrür edilir.

Saç dökülmesini maniler

Sarımsak yağı, kapsadığı muhtelif yiyecekler sayesinde saçların gelişmesini dayanaklar ve saç dokusunun büyümesine takviyeci olur. Bu yiyecekler saç dersinde alana gelen bir hayli hastalığa karşı gayrete takviyeci olur. Gerekenler; sarımsak yağı ve şampuan. Hafifçe ısıtılmış sarımsak yağı saç tenine ve saçlara uygulanır. Bir gece süresince böyle vazgeçilir. Ertesi gün sabah şampuanla yıkanır. Sarımsak yağı, sülfür, E vitamini, C vitamini, B1 vitamini ve B6 vitamini istikametinden zengindir. Tam bu içerikler, saçın süratli gelişmesine saç teni sıhhatinin gelişimi için ehemmiyetli gıdalardır. Ayrıca, kırılma önler ve saç köklerinin kuvvetlendirilmesini sağlar. Yapılan araştırmalara göre, sarımsağın tekerrür eden saç dökülmesi problemine karşı yararlı olduğu görülmüştür. Ferdin saçlarının sarımsak yağı ile kumpaslı olarak yağlanması, ayrıca, saç tenindeki kan sirkülasyonunu da dayanaklar.

Enfeksiyonla savaşır

Gerekenler; sarımsak yağı ya da kapsülü.

Günlük önerilen dozaj ölçüsünü her gün yutun. Sarımsakta bulunan faal bileşen olan allicin, bir hayli bakteri, mantar, asalak ve virüslere karşı faal bir antimikrobiyel tesir ortaya koyar.

Diş ağrısı

Diş ağrısından dolayı uzun süreli acılar mı sürüklüyorsunuz? Sarımsak yağının takviyeci olduğu bir nokta da budur. Gerekenler; sarımsak yağı ve pamuk Birkaç damla sarımsak yağı bir parça pamuğa damlatılır. 10-30 dakika süresince etkilenen diş bölgesine bu pamuk uygulanır. En iyi neticeyi elde etmek için bu harekâtı günde 2 ya da 3 defa tekerrür faktörüz gerekir. Sarımsak kapsadığı sihirli allicin bileşeni ile yalnızca diş ağrısının ve irininin eksiltilmesi için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda bakteriyel etkinlikleri eksilterek, diş kaybının önlenmesini sağlar.

Kolesterolün Düşürülmesi

Kolesterol, kardiyovasküler sağlık için ehemmiyetli noktalardan biridir. Sarımsak yağı, makûs kolesterolün düşürülmesine takviyeci olur. Gerekenler; sarımsak yağı veya kapsülleri ve balık yapı kapsülleri. Sarımsak yağı konutta hazırlanır ya da eczaneden satın alınır.

Günlük olarak önerilen dozajlar ile sarımsak yağı ve balık yağı kapsülleri beraber harcanır. Sarımsak yağı, balık yağı ile bir kombinasyon biçiminde kullanıldığında, müthiş bir kolesterol düşürücü tesir alana getirir. Çalışmalar, balık yağı, kombinasyon olarak sarımsak yağı ile beraber kullanıldığında, toplam kolesterolün eksiltilmesi becerisinde olduğunu göstermiştir.

 

.