Diğer Hastalıklar

Sağlıklı kilo vermenin yolu metabolizmanızın şifresini çözmekten geçiyor

Sağlıklı, açlık krizlerine girmeden ülkü beden sınırlarına sahip olarak zayıflamak istiyorsanız metabolizmanıza hangi besinlerin uygun olduğunu seçebiliyor, Parmak İzi usulüyle sağlıklı bir biçimde fit kalabiliyorsunuz.

Yapılan kan, hormon, kan şekeri, enzimler ve öteki parametreler göze alınarak 3 bin besin içinden metabolizmanıza en uygun besinler belirlenip sağlıklı kilo vermeyi sağlıyor. Kişi, açlık krizine girmeden kendi metabolizmasına uygun yiyecekleri tüketerek sağlıklı beslenmiş oluyor. Ayrıyeten uygulanan sistemle; var olan tansiyon, şeker, tiroid üzere hastalıklarda gözle görülür ölçüde düzelmeler gözleniyor. Kişinin parmak izi üzere çalışacak bu beslenme uygulamasıyla kişinin ne yiyip ne yemeyeceği, hangi saatte ne tüketeceği, nelerden uzak durması gerektiği belirlenebiliyor.

Yüzlerce diyet çeşidi deneniyor lakin her diyet kişinin zayıflamasına yardımcı olmuyor. Bireye ilişkin DNA’ların, kodların, kan kümesinin, hormonların beslenmede değerli faktörler ortasında. Salt diyet programları kişiyi zayıflatmıyor lakin şahsa özel sağlıklı beslenmeyle fit kalmak mümkün. Kıymetli olan kişinin metabolizmasına ve kıymetlerine uygun beslenmesi. Her kişinin nasıl ki parmak izi farklı ise metabolizması da farklıdır, bu formül de her kişinin bedellerine özel uygulanıyor.

Bu program sayesinde, kilo sorunları büyük oranda ortadan kalktığı gözlemlenmiş, şok diyetlerden uzak olan bu program, şahsa özel olduğu için öncelikle kişinin sıhhat durumu düşünülerek hazırlanıyor. Bu yol uygulanırken kişinin metabolizma istikrarının, en verimli halde çalışması hedeflenerek mevcut hastalıklarında beraberinde tedavi edilmiş oluyor. Örneğin, şeker, kolesterol, tansiyon, tiroid üzere meselelerde gözle görülür ölçüde düzelmeler oluyor.

Yaza Fit Girin!

Yaz mevsimine fit bir görünümle girmek isteyenlere metabolizmalarını yaza hazırlamaları öneriliyor. Kişinin kaç saatte besleneceğini gün içinde kaç saat aç kalacağı hatta yemeğe hangi lokma ile başlayacağı ve hangi lokma ile bitireceğine kadar özel bir program uygulanıyor. Programdaki temel gaye; kişinin büsbütün kendi bünyesine uygun sağlıklı besinleri yemesi. Uygulamanın olumlu tarafları: ‘’Kendi bünyesine uygun besinler sayesinde kilo vermek isteyen hasta, eski yaşantısına nazaran çok daha sağlıklı besleniyor. Programları uygulayanların memnuniyeti; daha güzel uyuyabildikleri, sağlıklı beslendikleri, sarkma olmadan kilo denetimi sağladıkları ve ruhsal olarak da olumlu istikamette etkilendikleri tarafında.’’

Bir üniversite öğrencisi hastası bilgisayar ve playstation oyunlarının başından kalkmayarak hareketsizlikten kilo alıyor ve hastasının kilo verme öyküsü şöyle: “Bir üniversite öğrencisi bilgisayar ve playstation tutkunu. Bilgisayarda sabahlara kadar oyun oynuyor ve de hareketsizlikten abur cubur yemekten 130kilolara dayanıyor ve toplumsal açıdan büsbütün içe kapanık asosyal hale geliyor, tüm özgüven kaybolmuş. Bu sistemi uygulamaya karar verdikten sonra 6 ayda 89 kiloya düşüyor. Şu anda hem toplumsal hem çok rahatlıkla spor yapabiliyor. Ve de çok başarılı bir biçimde hayatına devam ediyor.”