Psikoloji

Biyoenerji

BİYOENERJİ NEDİR? BİLİMSEL MİDİR?

Hayata bir alışveriştir, iki tarafı vardır verirsiniz-alırsınız. Bu alışverişi dengeleyemezseniz ziyan edersiniz, sistemi çökertir hasta olursunuz.

İnsan vücudu görünenden suretinden ibaret değildir. Bir tılsımı vardır ve buna ruh diyoruz. Ruh unsur ile manayı oluşturan bağı temsil eder ve ona en yalın tabiriyle güç diyebiliriz. Canlı ve cansız her şey bu güçten nasibini alır o denli ki bu güç statik değil dinamiktir. Diğerlerini etkileyebilir diğerlerinden etkilenebilir.

El ve ayaklar bu gücün en besbelli giriş ve çıkış kanallarını oluşturur. Ellerin bir detektör üzere kullanılması sonucu öbür bir vücudun bozulmuş gücü algılanır ve ona temas etmeden aşikâr istikametlerde gezdirerek hastalığa sebep olan bu düzensizlikler regüle edilebilir. Herkeste bu güç vardır ve potansiyel olarak aktive edilebilir. Nasıl ki herkeste kas var ve bunu çalıştırarak kaslı bir bedene sahip olabilirseniz. Bu güçleri kullanarak vakitle bu bahiste kendinizi geliştirebilirsiniz.

Hastalık Biyonerji ve Tedavi

Hastalık kavramını tıp doktorları kullanır ve teşhis ve tedavi için uzmanlaştıkları alanda tekrar bu kavramları kullanarak ne yapılması gerektiğine karar verirler. Sağlın bozulması ve hastalığa dönüşmesi belirtileriyle ortaya çıkar hasta bölgelerin tıpta 5 tane enflamasyon göstergesi vardır bu belirtilere semptom denir. Belirtilerden yola çıkarak ileri tetkikler yapılır ve teşhis konulur.

1 )Rubor (kırmızılaşma). Hastalanan bölgeye daha fazla kan pompalanır. Derimiz üzerindeki kırmızılıkların artması o bölgede kan sirkülasyonunun fazlalaştığını ve beden bölgesel bir düzgünleşme seferberliği yaptığını gösteriyor.

2) Dalor (ağrı). Yüzmilyarlarca hudut hücreleri bedenin haberleşme ağı üzeredir. Hudut uçları uyandırılır. Örneğin ateşe parmağınızı değdirdiğinizde siz bunu hissetmeseydiniz parmağınızı ateşten çekmez erirken hiç acı çekmezdiniz. Acı bir rahatsızlıktır ve bu sinyali alan şuur hatalığa müdahale etmek için harekete geçer.

3) Tumor (şişkinlik). Rahatsız bölgeye kan taşınması o bölgedeki sıvı ölçüsünü da arttırır ve bu da şişkinliğe sebep olur.

4) Calor (ısı). Kan sirkülasyonun artışı ile birlikte o bölgeye ısı artışı da başlamıştır. Bütün bedene yayıldığında ve ateş 38’in üzerine çıktığında kırmızı alarm durumuna girer.

5) Functio laesa. Birden teğe hasta olmayız. Bedendeki bu değişiklikler bir kuluçka üzere belirtileriyle sizi rahatsız eder (uykusuzluk, sonluluk, iştahsızlık, ağrı, yorgunluk vb) Buna duyarsız kaldığınızda yahut müdahaleniz gereksinimi karşılamadığında hasta olursunuz yani sıhhatsiz enerjii bölgedeki hücrelerin işlevlerini bozmaya başlamıştır.

Biyoenerji Uygulayıcıları Enflamasyon Göstergelerinden Nasıl Yararlanır?

Güç değiştiğinde her şey değişir. Mesela birini parıltı yüzlü görürken onu bir canavar üzere görmeye başlayabilir. Birinin varlığı sizi keyifli ederken bir anda mutsuz etmeye başlayabilir. Bedeninizde rahatsızlanan bölgenin gücü değişir o bölge sıvı ve hücre akımına uğrar. Bölgede atomar hareketlilik başlamıştır. Biyoenerji uzmanları bu sıvı ve hücre hareketliliğinden yararlanır. Elleriyle tarama yaparken hastalıklı bölge ısı ve elektromanyetik yoğunluğu algılar. Bunu incelemeye aldığında o bölgedeki sorunu tespit eder ve tıbbi bulgularda onu doğruluyorsa artık nereye ağırlaşması gerektiğini biliyordur.

Herkes Bu Isı Yahut Elektromanyetik Farkı Hissedebilir Mi?

Herkes bu manyetik akımı hissedebilir lakin bu yerçekimi üzere icad edilen değil keşfedilen bir şeydir bu keşif sonucu uygulamalarla bu maharet geliştirilebilir.

Bu yazının telif hakkı Adil Maviş’e aittir. Kaynak gösterilerek yayınlanabilir. Makaledeki bilgilere dayanarak rastgele bir teşhis ve tedavi uygulanamaz. Adil Maviş kendi geliştirdiği ve kişinin içsel dinamiklerini en üst düzeyde kullanılabilmesine dayalı koçluk ve ferdî danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu bağlamda alacağınız hizmet teşhis ve tedavi kapsamında değildir.