Genel Sağlık

Saçları güneşten korumanın yolları

Cildimiz kadar saçlarımız da önemli. Güneşin etkisinden saçları korumak için ne yapmalı peki?

.jpg

Yaz sezonu herkes cildi ve ten rengiyle ilgileniyor. Fakat, kimse saçları güneşten korumanın önemiyle ilgilenmiyor. Fazla güneş saç dokunuzu yıpratır ve saç renginizi değiştirir. Saçlarınızı fazla güneşin etkisiyle oluşabilecek hasarlardan korumak ve sağlık kazandırmak için, size 6 önerimiz var!

42251.jpg

Saçlarınızı güneşten korumanın yollarından biri sezonun trendi fular saç bantları. Şapka kadar kullanışlı ve popüler olan saç bantlarını istediğiniz şekilde bağlayabilirsiniz.

42190.jpg

Teninizi koruyan bir güneş kremi düşünün, sıra saçlarınızda. Saçlarınızı UV ışınlarından koruyun. Bunu sağlayan birçok ürün mevcut.

Bu ürünler aynı zamanda saçın çabuk uzamasını sağlar ve saç renginizi korur. Ayrıca güneş kremlerinizi sulandırarak saçlarınıza bir miktar uygulayabilirsiniz.

42250.jpg

Yaz aylarından önce saçlarınızı yenilemekte fayda var. Çünkü güneş ekstra bir şekilde saçlarınıza hasar verecek.

Saçlarınız zaten yıpranmış olarak güneşe çıkarsanız, herşey daha kötü olur. Yaz boyu güneşten etkilenen saçlarınızın toparlanması için de yaz bitiminde saçları kestirmeli.

41752.jpg

Peroksid, alkol ve limon içerikli ürünler güneşle birleşerek saçlarınızın kurumasını hızlandırır. Güneşe çıkmadan önce saçlarınıza zeytinyağı içerikli ürünler sürmeniz de zararlı.

Zeytinyağlı sprey, jel ve diğer ürünler sıcakla etkileşime girerek tehlikeli bir durum yaratabilir. Bu tür ürünleri gece yatarken kullanmayı deneyin ya da güneşe uzun süre çıkmayacağınız zamanlarda.

42252.jpg

Güneş ışınları saçlarınızdaki proteine zarar verir. Bunu önlemek için, derin iyileştirme etkisi olan keratin içeren ürünleri kullanın. Bu derin iyileştirme öngören tedaviyle bir haftada saçlarınız o hasarı atlatacak.

42253.jpg

Denize veya havuza girmeden önce saçlarınızı ıslatın. Böylece, yüzerken, saçlarınız tamamen klorlu veya tuzlu suyu emmeyecek. Bu işlem sarışın kadınların da, klordan saçlarının yeşermesini engeller.

42254.jpg