Genel Sağlık

Bunları hem yiyin, hem güzelleşin!

….

.jpg

Doğanın mucizelerinden faydalanarak güzelleşmenin tam zamanı! Kolayca ulaşabileceğiniz meyve ve sebzeleri düzenli tüketerek güzelleşebilirsiniz.

Yiyecekler içerdikleri vitamin, mineral ve antioksidan sayesinde yaşlanmayı geciktirirler. Sağlıklı beslenerek cildinizin daha parlak daha genç gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşte bazı gıdaların cildimize yararları…

24487.jpg

Bir avuç çilek, kolajen üretimi için gerekli olan ihtiyacı karşılar. Çilek aynı zamanda çarpmalara karşı oluşacak morluklar ve ince damarlarla karşılaşma riskini azaltır. Küçük meyveler daha çok tarım ilacına maruz kaldığı için mümkün olduğunca organik olanlarını tercih edin.

24486.jpg

Kavun kol arkalarındaki lekelenmelere ve pul pul dökülmelere engel olur. Haftada en az üç kez birkaç dilim kavun yiyin.

24488.jpg

Keten tohumu yağı cildinizi sıkı tutar. Küçük şişelerde olan keten tohumu yağlarını alın ve 6 hafta içinde tüketmeye çalışın. Günde 1 ya da 2 yemek kaşığı taze çekilmiş keten tohumu ya da 1 yemek kaşığı keten tohumu yağı tüketin.

24497.jpg

Greyfurt, portakal, kivi, soğan, biber gibi besinler kolajeninizi korumanızı, daha sıkı ve elastik cilde sahip olmanızı sağlar.

24490.jpg

Kuru ve taze erik kandaki antioksidan seviyesini yüzde 25 artırır. Her gün iyi yıkarak ve kabuğunu soymadan 2 adet kuru erik yiyin.

24491.jpg

Brokoli cildinizi esnek ve genç tutar. C vitamini cildin elastikiyetini korur, çürükleri önler. A vitamini akne tedavisine yardımcıdır. Gün aşırı birkaç sap az pişmiş ya da pişmiş olarak brokoli tüketin.

24492.jpg

Havucun içerdiği betakaroten cildi korur. 24 saatlik güneş koruması sağlar.

24493.jpg

Sarımsak cildinize ışıltı verir, toksin arındırıcıdır. Her gün bir diş tüketin.

24494.jpg

Roka, karalahana, göbek marul, su teresi gibi bitkiler en iyi antioksidandır.

24495.jpg

Maydanoz cildi sıkılaştırır. Yarım fincan maydanoz günlük folik asit ihtiyacınızı karşılar.

24496.jpg

Yabanmersini portakala göre 3 kat fazla antioksidana sahip.

24489.jpg

Siyah çikolatanın içindeki değerli içerikler vücudunuzu ve cildinizi serbest radikallerden korur. Yediğiniz çikolatanın yüzde 70 kakao içermesine ve bir yiyecek gibi değil ilaç gibi küçük parçalar halinde yemeye dikkat etmelisiniz.

24498.jpg