Saç Meselelerine Natürel Çözüm
Grip - Soğuk Algınlığı

Saç Meselelerine Natürel Çözüm

Etraf lekeliliği, güneş, umursamama, stres ve yanlış şampuan kullanımı saçları negatif etkiliyor. Saçların sıhhatsiz olması ise insanın ruhi yapısını bozuyor, sosyal ilişkilerini de yaralıyor. Saç bakımı için farklı mahsullerin yanında, natürel mahsulleri kullanmak da olası. Natürel mahsuller daha ucuz ve konutta yapılabilir olması güzergahından seçim edilebilir.
Saçların ivedi uzamasını sağlamak için: Sinameki ve civanperçemi, vurulmuş nar kabukları ile bir­likte suda yarım saat zamanla kaynatılır. Süzülerek elde edilen akışkana, losyon kıvamına gelinceye kadar çırpılmış yumurta ilâve edilerek susam yağı ile beraber karıştırılır. Hazırlanan losyonla saçlar sık sık yıkanır. İnce bir tülbentte bunalarak elde edilen karadut usaresi, bulamaç haline gelinceye kadar yumurta ve susam yağı ile beraber çırpıldıktan sonra beş dakika zamanla ısıtılır. Hazırlanan bulamaçla saçlar günaşırı yıkanır. Rendelenmiş turp, suda yarım saat zamanla pişirildikten sonra süzülür. Elde edilen akışkana yumurta sarısı ilâve edilerek bulamaç haline gelinceye kadar çırpılır. Hazırlanan bulamaçla saçlar sık sık ovularak yıkanır.

Saç dökülmesini önlemek için: Kurutulmuş meneviş yaprakları hırpalanıp ezildikten sonra, kına ile beraber yirmi dakika zamanla suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen akışkandan bir ölçü banyo suyuna ilâve edilerek, saçlar günaşırı hazırlanan bu karışımla yıkanır. Sarımsak hırpalanıp ezildikten sonra sirkeli suda on dakika zamanla hafif ateşte pişirilir. Saçlar bu karışımla sık sık yıkanarak taranır. Kurutulmuş fındık kabuklarının yakılmasından elde edilen küller badem yağı ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan karışıma, şampuan kıvamına gelinceye kadar sirke ilâve edilerek çırpılır. Saçların dökülmesini önlemek için baş, hazırlanan bu karışımla sık sık yıkanır.
Saçların kepeklenmesini önlemek için: Kenger otunun kökleri hırpalanıp ezildikten sonra sirkeli suda yirmi dakika zamanla kaynatılır. Bunalarak elde edilen akışkana, şampuan kıvamına gelinceye kadar kestane kabuğu külü ilâve edilerek gül yağı ile çırpılır. Hazırlanan bu şampuanla saçlar yıkanır. Yakılarak elde edilen kestane kabuğu külüne, şampuan kıvamına gelinceye kadar ezilmiş kereviz posası ilâve edilerek gül yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla saçlar günaşırı yıkanır. Kediotunun saçakları, sirkeli suda on beş dakika zamanla kaynatılır. Süzülerek elde edilen akışkan bir kavanoza doldurularak serin bir yerde yirmi dört saat dinlendirilir. Tekerrür süzülen bu akışkanla saçlar günaşırı yıkanır.
Saçları güçlendirmek için: Hamame otunun kök ve yaprakları, demlenmiş çay suyunda yarım saat zamanla kaynatılır. Bunalarak elde edilen akışkana, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve edilerek pamuk yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla saçlar günaşırı yıkanır. Dalından bir araya gelen karadullar, demlenmiş çay suyunda on dakika zamanla kaynatılır. Bunalarak elde edilen akışkana, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve edilerek pamuk yağı ile çırpılır. Hazırlanan bu şampuanla uyumadan evvel saç banyosu yapılır. Gelincik yaprakları, tohumları ile beraber yirmi dakika zamanla suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen akışkana, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilâve edilerek pamuk yağı ile çırpılır. Hazırlanan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanır.
Saçların parlamasını sağlamak için: Rendelenmiş yeşil ceviz kabukları, pazı yaprakları ile beraber yarım saat zamanla suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen akışkana, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve edilerek limon suyu ile çırpılır. Rehabilitasyon müddetince, hazırlanan bu şampuan ile saçlar uyumadan evvel yıkanır. Badem yağına şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve edilerek limon suyu ile çırpılır. Hazırlanan şampuan ile saçlar günaşırı yıkanır. Sinameki nebatının kökleri suda yarım saat zamanla kaynatılır. Bunalarak elde edilen akışkana, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilâve edilerek susam yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla saçlar sık sık yıkanır.
Isırgan otunun bir hayli tasaya deva olduğunu biliyosunuzdur. Saçları kuvvetlendirip parlaklık kazandırdığınıda duymuşsunuzdur.
Ayrıca saç tasayı da son bulacak.İşte çözüm..Isırgan otu ve elma sirkesi sizi tamamıyle bu meselelerden kurtaracak.
Uygulanışı:
250 ml elma sirkesini kaynama derecesine kadar ısıtın ve içine bir avuç dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı ilave edin ve soğuyana kadar demlendikten sonra süzün. Saçları kafa tenine masaj yaparak durulayın.
*Uzman estetisyen Saçların gür çıkması için ne yapmalı? Ihlamur yirmi dakika zamanla suda demlenir. Süzülerek elde edilen akışkana, bir tutam kına tozu ilâve edilerek, şampuan kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanarak taranır. Kişniş ve hatmi kökleri demlenmiş çay suyunda yarım saat zamanla kaynatılır. Bunalarak elde edilen karışım bir kavanoza doldurulur ve bir gün dinlendirilerek tekerrür süzülür. Hazırlanan bu karışımla saçlar sık sık yıkanır. Erguvan ağacının yakılmasından elde edilen külleri elendikten sonra turp suyu ile beraber yirmi dakika zamanla kaynatılır. Süzülerek elde edilen karışımla saçlar sık sık yıkanarak taranır.

Yafta saç Saçlar saç teni saç yapısı saç teninde kaşıntı Isırganın saça bereketi elma sirkesi saça bereketi saçların ivedi uzaması için natürel usuller saçların dökülmemesi için natürel usuller saçların kepeklenmemesi için natürel usuller ince telli saçların kuvvetlenmesi için natürel usuller saçların parlaması için natürel usuller