Müddeti Olmayanlar İçin Konutta Bakım Teklifleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Müddeti Olmayanlar İçin Konutta Bakım Teklifleri

Bakımlı olmak için kimseye lüzumunuz yok. Kısa zamanda, pratik maskeler ve kolay usullerle harikalar yaratmanız mümkün.
Hepimizin zamanı çok bedelli kuşkusuz. Kuaför ve hoşluk salonlarında uzun saatler tüketecek müddetimiz olmayabiliyor çoğu zaman. Ama hoşluk kısmetine gereken lüzumlar da hiç bitmiyor. Her daim bakımlı ve sıhhatli görünmek için sizin de yapacaklarınız var. Hem de kimseye gereksinim dinlemeden…
Gözlere özel ilgi
Gün içinde bir hayli baskıya maruz kalan gözlerimiz her zaman özel alakayı hak ediyor. Bu surattan gözlerinizi maske takviyesiyle hafifletmek ve ıslatmak çok ehemmiyetli. Konutta uygulayabileceğiniz ekspres göz maskeleri 10 dakikada harika neticeler veriyor. Hazır maskelerin yanı gizeme buzdolabınızın da gözleriniz için eşsiz bir cennet olduğunu unutmayın. Natürel mahsullerle pratik maskeler yaratabilirsiniz.
Elma maskesi: Lüzumunuz olan yalnızca yarım elma ve bir yemek kaşığı süt. Elmayı ve sütü yarım saat süresince soğukta bekletin. Elmayı yıkayarak blender’a koyun ve suyunu çıkarın. Ardından sütle karıştırarak pamuk desteğiyle zarifçe göz etrafınıza sürün. 15 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu maske göz etrafındaki buruşuklukları ve koyu renk halkalarını eksiltecek ve gözlerinizi nemlendirecektir.

Kötü gün saçı
Sabah ehemmiyetli bir buluşmanız var ve kuaför için hiç müddetiniz yok. Sabah kalktığınızda hazır saçlarla uyanmak ne kadar da hoş olurdu değil mi? Geceden yapacağınız minik bir harekâtla sabah kuaförden çıkmış hissi yaratmak çok kolay. Nemli saçınızdan tutamlar alarak, elinizle yuvarlayın ve ufak toplar haline getirin. Ardından bir bez ya da kurdele parçasıyla bağlayarak, iyice sağlamlaştırın. Daha güçlü netice elde etmek isterseniz sprey, köpük ya da jöle kullanabilirsiniz. Sabah kalktığınızda saçlarınızı açın ve öne atarak, parmaklarınızla hacim verin. Güne hazırsınız…
Maskeni kendin yarat!
Haftada bir ya da iki kere kumpaslı olarak yapacağınız surat maskesiyle, cildinizde gözle görülür bir değişiklik sezeceksiniz. Çoğu zaman bu ekstra bakımlara süre bulmak güçtür ama bu işe yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak büyük değişiklikler yaratabilirsiniz. Hoşluk salonlarında geçirecek uzun saatleriniz yoksa, ellerinizle hazırlayacağınız surat maskeleriyle de, cildinize lüzumu olan pakliği ve nemi verebilirsiniz.
Nemlendirici maske: Ufak bir kasede yumurta akını çırparak yoğurt, jojoba yağı, bal ve kille karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra ayrı bir kasede muzları ezerek püre haline getirin ve öbür karışıma ilave edin. Suratınıza, boynunuza ve omuzlarınıza sürerek 10-15 dakika bekleyin. Ilık suya daldırılmış bir bez parçasıyla silin ve devirenin. Tonik ve ıslatıcınızı sürerek operasyonu bitirin. Sabah pak bir ciltle güne başlamanın sevincini yaşayın.
Ayaklarınızı rahatlatın
Pedikür için süre bulamadınız ama sandaletlerinizi de giymeyi çok istiyorsunuz. Uyumadan evvel yapacağınız birkaç minik hareketle ayak bakımınızı kendiniz halledebilirsiniz.
Ayak yumuşatıcı maske: Lüzumunuz olan malzemeler bir yumurta, bir fincan süt, yarım limon suyu ve bir damla limon yağı. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve içine ayaklarınızı sokabileceğiniz geniş bir kaba boşaltın. Ardından ayaklarınızı maskenin içinde 15 dakika bekletin ve onlara masaj yapın. Maske kuruduktan sonra operasyonu yineleyebilirsiniz. Harekât bitirildikten sonra ılık su ile durulanın ve masaj yağı ile hafif bir ayak masajı yapın. Sabah kalktığınızda ayaklarınızın yumuşaklığına inanamayacaksınız.
Ekspres manikür
Konutta manikür için yapmanız gerekenler çok kolay. Tırnaklarınızı istediğiniz kısalıkta kestikten sonra törpüleyin. Ellerinizi köpüklü ılık suda iki dakika bekletin. Tırnak etlerinizi yavaş yavaş itin. El kreminizi sürdükten sonra ojenizi sürebilirsiniz. Konutta ekspres manikürle manikürist lüzumu dinlemeden vasati bir saat kazandınız.
Kaynak: Instyle

Yafta Hoşluk Saç Bakımı hoş olmak cilt Kadın hoşluk maskeleri maske saç bakım bakımlı kadın hoş hoşlaşmak manikür_ bakımlı mahmure cilt bakımı_ zaman