Genel Sağlık

Retro saç ve makyaj uygulamaları

Eskiye dönmeye hazır mısınız? Saç modelleri ve makyaj uygulamalarında son moda geriye dönüş!

.jpg

50’li yılların beğenilen trendi şeytani kırmızı dudaklar geri dönüyor. Tabii o zamanların saç ve tüm makyaj detayları da. Hipi saç modelleri, göz alıcı incelikler ve dahası kimi zaman ünlülerden kimi zamansa filmlerden esinlenerek uygulanıyor.

Hangi trendlerden mi bahsediyoruz? Nostaljik dalgalardan neon makyaj detaylarına tüm trendler geri dönüyor. İşte detaylar!

42448.jpg

Özgür ve ışıltılı bir görünüm kesinlikle kırmızı dudaklarla mümkün. Kadınları cezp edici kılan ve cildi kusursuz gösteren dudak makyajı. Dawson’s Creek’in yakışıklı kumralı Pasey’nin, sevgilisi Diane Kruger’den ayrılamıyor olmasını anlamak o kadar da zor değil.

42435.jpg

Neon dudaklar ve floresan makyaj uygulamaları kesinlikle geri döndü. Madonna’dan Cyndi Lauper’a 80’li yıllarda ünlülerin makyajında kullandığı göz alıcı renkler yine var. Parlak pembeler, morlar ve turuncular teninize çok yakışacak. Emma Stone’un pembe ruj seçimini bu yaz denemekte fayda var.

42436.jpg

Hippi saç modelleri yine bizimle. Ortadan ayrılmış doğal bırakılmış saçlar, okul günleri için her zaman en tatlı saç modeli olarak kalacak.

42437.jpg

Kuyruklu eyelinerlar göz makyajında oldukça popüler. Flörtöz gözler için kalem eyelinerınızı Lauren Conrad’ınki gibi uygulamanız yeterli.

42438.jpg

Kalın ve alınmamış kaşlar beğeniliyor. Lily Collins’in yoğun ve kalın saçları ona farklı bir hava vermeye yetiyor. İnce ve kavisli kaş modasından sonra, natürel bırakılmış kaşlar dikkat çekiyor. Kaş kaleminizle kaşlarınızı daha yoğun göstermeyi deneyebilirsiniz.

42440.jpg

Great Gatsby filmin sayesinde 1920’lere gidip gelmiştik. Kısa ve nostaljik dalgalarla süslü saçları filmden sonra bırakamaz olduk. Nicole Richie de, saçlarında nostaljiyi yaşatıyor. Orta boy saçlarda kullanımı rahat olan bu model, saçları daha zengin gösteriyor.

42441.jpg

Herşey mat ve transparan. Toprak tonları ve natürel görünümü sağlayan makyaj detayları bir diğer deyişle 90’lı yıllardan kalma mirasımız şık ve gerçekten çok seksi.

42442.jpg

Zooey Deschanel her 1960’ların kız gruplarından The Ronettes’ın bir üyesi gibi görünüyor ve biz buna bayılıyoruz. Saçlarındaki hafif dağınıklık ve saçının volümüyle normalde sokağa çıkılmaz fakat onun bu halini erkekler beğeniyor. En iyi erkek arkadaşınıza bunu sormanız yeterli!

42443.jpg