Regl dönemine ne iyi gelir?
Sağlık Yazıları

Regl dönemine ne iyi gelir?

Kadınların korkulu rüyası olan regl dönemlerinde uykusuzluk, baş ağrısı, sinirlilik gibi bir çok şikayetler yer almaktadır. Bizde sizler için bu sancılı dönemi en hafife indirgeyebilmek adına bir kaç yöntem hazırladık.

Regl dönemlerinizde fazlasıyla şikayetçi olduğunuz durumlardan biri de şiddetli ağrılar ve kramplardır. Bu durumlarda zencefili demleyerek çay olarak tüketmenizi öneriyoruz. bir çay kaşığı zencefili rendeleyin ve yaklaşık bir dakika kadar bekletin. Regl dönemlerinizde bu etkiyi gözle görülecek şekilde fark edeceksiniz.

44720_5.jpg

Sizler için sıraladığımız bu doğal yöntemleri uygulayarak regl dönemlerinizin hafif geçmesini sağlayabilirsiniz…

44720_1.jpg

Kaliteli ve sağlıklı yaşamın her daim anahtarı olan egzersiz sadece regl dönemlerinde değil her zaman yapmalısınız. Egzersiz ve sporu hayatınızın her anına koyduğunuz zaman regl dönemlerinizde bile bu farklı fark edebileceksiniz. Regl dönemlerinde egzersiz kaslarınızın çalışmasına yardımcı olarak ağrılarınızı hafiftir aynı zamanda yorgunluğunuzu dindirme de oldukça etkili bir yöntemdir.

44720_2.jpg

Yaşamınızda ölçülü miktarda tüketmenizi önerirken regl dönemlerinizde kesinlikle uzak durmalısınız. Bunun yerine D vitamini içeren meyve ve sebzeleri tüketmeye özen gösterebilirsiniz.

44720_3.jpg

Regl döneminden kaynaklı şişkinlikleriniz, göğüslerinizde oluşan ağrılar, baş ağrısı gibi şikayetlerinizde omega 3 içeriği zengin olan keten tohumu ile östrojen hormonunuzun salgılanmasını dengeleyerek sindiriminizi kolaylaştırır. Yemeğinize, salatanıza ekleyerek tüketebilirisiniz.

44720_4.jpg