Genel Sağlık

Masajla incelebilirsiniz!

.

.jpg

Masajın kilo kontrolünde önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda masaj kilo verdikten sonra oluşabilen sarkmaların toparlanmasında selülit, bölgesel fazlalıklar gibi vücut estetiğini bozan problemlerin giderilmesinde oldukça yararlıdır. Tarih boyunca kullanılan masaj teknikleri ruhsal rahatlama da sağlar.

13591.jpg

Peki masajın ne gibi yararları var?

Kan damarlarını ve lenf sistemini etkiler kanın dolaşımını hızlandırır.

Vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar.

Masaj iç organları da etkiler. Hiç çalışmayan kasların çalışması sağlanır

Masaj cildin ve kasların sıkılaşmasını sağlar.

Masaj tedavi imkanı sunar, bedenin tedavi gücünü harekete geçirir.

Masaj kilo verme,kilo kontrolü ve selülitin önlenmesinde etkilidir.

13592.jpg

Organlarımızın içinde enerji akışlarının geçtiği meridyenler bulunmaktadır. Birbirine simetrik 12 çift meridyen vücut ekseninin iç ve dış yüzeyinde iki merkez meridyen bulunur. Her organ farklı bir meridyene bağlıdır. Örneğin, mide meridyeni gözün dış köşesinden başlar yüz, boyun, göğüs ve bacak boyunca ayağın ikinci parmağına kadar uzanır. Kendi kendinize parmak uçlarınız ile bu noktalara baskı şekline masaj yaparak mideyi komuta merkezine uyarıda bulunabilirsiniz. Kendi kendinize akupresör tekniğini uygulayarak enerji depolayıp, dolaşımı canlandırabilirsiniz.

13593.jpg

Kilo kontrolünde ise açlık merkezini baskılayabilir, kan ve lenf dolaşımına yardımcı olarak selülit ve aşırı yağları atabilirsiniz. Mide meridyenine akupres tekniği uygulayarak zihnin daha iyi çalışması ve konsantrasyon gücünü de artırabilirsiniz.

Dalak meridyeni yorgunluk ve depresyona karşı güç sağlar.

13594.jpg

Dokunun derinlerine yüksek ısı yada titreşim yayarak yağların parçalanmasına hizmet eden masaj yöntemlerinde parçalanan yağlar idrar yoluyla atılıyor,aynı zamanda kas ve cilt dokusunda sıkılaşma sağlanıyor.

13595.jpg

Basınç uygulayarak yapılan masaj selüliti parçalıyor ve lenf sistemine sevk ederek vücuttan atılmasını sağlıyor. Kan dolaşımını hızlandırarak dokulara daha fazla oksijen gitmesine yardımcı oluyor. Yaşlanmayla lenf damarları daralır. Lenf masajı vücut güzelliği için uygulanan masajdır. Lenf yani doku sıvısı metabolizma atıklarının, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

13596.jpg