Genel Sağlık

Peki bu hareketlerin anlamı ne?

.jpg

Washington’daki Body Language Institute, yani beden dili okuma enstitüsü baş eğitmeni Blanca Jiménez Cobb ilişkileri sözlerin değil, haraketlerin tanımladığı konusunda sık sık uyarıyor. Özellikle herkes için örnek teşkil eden ünlü çiftlerle ilgili yaptığı tespitler sizin için de altın bir kaynak olacak.

34679.jpg

Selena Gomez ve Justin Bieber

“Görüyorsunuz, nazikçe beline dokunuyor; fakat onu kavramamış. bu gerçekten saygılı bir erkek olduğunun göstergesidir. Hem korumacı davranıyor, hem de onun özgürlük alanını kısıtlamıyor. Bir erkek bir kadının arkasından yürüdüğünde bu kadının önündekilere gizli bir sinyal verir: ‘Arkasında ben varım!’ “

27559.jpg

Miranda Lambert ve Blake Shelton

“Erkeğin otururken kadının bacağına koyduğu el korumacı ve sahiplenmeci bir tavrın göstergesidir. Poz verirken birbirine yaklaşan çiftler arasında güçlü bir bağ vardır.”

27560.jpg

Jessica Alba ve Cash Warren

“Bu fotoğrafta tipik bir güç gösterisi var. Kadın ve erkek ilişkideki yerinden tam olarak emin olamadığında eller ve yürüyüş rahat olmaz. Önden giden erkek bilinçaltına ‘seni ben yönlendiririm’ mesajını gönderir. Fakat ellerde böyle bir güç üstünlüğünü sağlayamamış. Pek de rahat görünmüyorlar, değil mi?”

27561.jpg

Beyoncé ve Jay-Z

“Sevgiliniz en yakın arkadaşısınızsa, o ilişkiye sahip çıkın. Çünkü nadiren bulunan gerçek bir aşkı yaşıyorsunuz demektir. Böyle samimi hareketler ve hiçbir kompleks içermeyen uyum bunun göstergesidir. Sevgilinizin kibarlık ya da başka takıntıları olmadığında mutlu ve keyifli bir ilişki yaşarsınız.”

27562.jpg

Emma Stone ve Andrew Garfield

“Bir kadın erkeğinin omzuna asılma ihtiyacı duyuyorsa bu ona gerçekten güvendiğini gösterir. Erkekler aslında böyle yürümekten hoşlanmazlar, fakat o da size uyum gösteriyorsa sizi kırmak istemiyor demektir. Bu da derin duyguların göstergesi…”

27563.jpg

Channing Tatum ve Jenna Dewan

“Bu gerçekten bir aşk fotoğrafı… Onlar birbirleri için çıldıran bir çift. Bilekleri bile birbirine dolanıyor ve Tatum eğildiğinde vücudunu Dewan’a yakınlaştırmaya çalışıyor. Hem aşk, hem arzu kontrol edilemez olduğunda konuşurken bile farkında olmadan karşınızdakinin yüzüne çok yaklaşırsınız. Güzel bir his, değil mi?”

27564.jpg