Genel Sağlık

Paris Moda Haftası Hoşluk Ayrıntıları

2013-2014 Güz/Kış koleksiyonlarının tanıtıldığı Paris Moda Haftası’nın saç ve makyaj ayrıntıları bakalım nasılmış!

.jpg

Haute Couture podyumları efsanevi bir fazlalığı vazgeçti. Hatta ufak değişler, payetli dudaklar ya da devasa saçlar artık yoktu.

Muhteşem Gatsby filminden yeller, romantik değişler, nude makyajlar tasarımlar kadar konuşuldu. Düğünlerde ve özel gecelerde sizin de kullanmak isteyeceğiniz makyaj inceliklerine bir göz atalım.

41885.jpg

1920’li senelerin Amerika’sını anlatan Muhteşem Gatsby filmi kostümleri, saç ve makyajlarıyla Paris Moda Haftası podyumlarını tesiri altına aldı.

Kuş tüyleri ve volümlü saçların yanında hafif makyajlar Armani Privé’nin hoşluk ayrıntıları arasında.

Volümlü saç modelini nude dudaklar ve yalın çizilmiş bakışlarla tamamlıyor.

41886.jpg

Haute-Couture defilesi için moda konutu Chanel donakaltıcı bir görünüş şeçti. Kaşlar makyajla uzatıldı ve pembe far kullanıldı. Suratın kalan kısmıysa tamamen aydınlık vazgeçilerek ince bir gözlemiyle göz makyajı bitiriliyor.

41887.jpg

Valentino saç örgüleriyle romantik bir görünüm sağlıyor. Bunun yanında kadınsı bir değiş için, tüm görünüşünüzü değiştirecek bir manikür var.

41888.jpg

Sakin ve seksi bir Dior podyumu vardı. Her manken değişik bir renk taşıyarak sizi payetlerle oyuna davet ediyor.

Göz makyajı dikkat toplarken dudak makyajı bizi bir Kabare’de hissettiriyor.

41894.jpg

Seksi ve parsların içinde bir koleksiyon sergileyen Paul Gaultier, makyaj ve saç tasarımlarıyla büyük ses getirdi. Kedi bakışlarının sergilendiği ve uzaylı saç modellerinin barındırıldığı bir podyum sundu.

Siyah eye-linerla harikulade bakışlar elde ediliyor.

41889.jpg

Bu defilede yalnızca tek bir kural vardı. Nude deri ve buharlı göz makyajınn en zarif ve en sansasyonel hali sergileniyor.

41893.jpg

Kirpiklerin özgür vazgeçildiği bir defile. Yoğun, canlı ve kıvrımlı kirpiklerin ön tasarıda yakalandığı defilede, kirpikler gölgede kalmıyor.

41892.jpg