Genel Sağlık

Özge Ulusoy makyajı nasıl yapılır?

Güzel manken Özge Ulusoy’un o ışıltılı bakışlarını, duru görüntüsünü herkes çok beğeniyor. Peki nedir Özge Ulusoy makyajının incelikleri?

.jpg

Türkiye’nin en güzel kadınlarının makyajını yapan, makyaj artisti Burçin Göksu’dan doğru makyaj için gereken püf noktaları ve bilinmeyen detaylarını öğreneceğimiz beşinci haftadayız.

Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, İvana Sert, Özge Ulusoy, Çağla Şikel ve daha birçok ünlü, O’nun ışıltılı dokunuşlarıyla ekrana çıkıyor.

Hafta sonu gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Göksu, çok beğenilen Özge Ulusoy makyajını anlattı bize. İşte size Özge Ulusoy makyajındaki tüm incelikler…

36427.jpg

Özellikle ülkemizde son yıllarda koyu ama spor görünen makyaj kültürü popülerlik kazanmış durumda.
Bize de, çok tutulan siyah göz makyajı uygulamasını anlatıyor Göksu.

Mankenlik kariyerinin yanı sıra oyunculuk ve sunuculukta da başarısını kanıtlayan Özge Ulusoy ile yaklaşık 5 yıldır çalışan Göksu’dan siyah göz makyajınız olmazsa olmazları geliyor.

36453.jpg

Öncelikle Özge’nin makyajı ile ilgili merak edilen ve sizlerden yoğun olarak gelen soruları cevaplayan Göksu, Özge’nin kaşlarında kontör bulunmadığını belirtiyor.
Göz mesafesi geniş olduğundan, her makyajı çok iyi taşıyabildiğini de söylüyor Göksu.

36430.jpg

Göksu, gözlerine hafif kapatıcı uygulayarak başladığı makyajın sonrasında fix pudra uygulamasıyla kapatıcıyı sabitliyor. Ardından krem eyeliner ile göz pınarından başlayıp göz bitimine kadar kalın eyeliner sürerek kurumadan fırça yardımıyla bu eyelineri dairesel bir şekilde dağıtıyor.

36431.jpg

Bu uygulamayı göz kapağındaki siyah görünüm, dumanlı bir şekil alana kadar devam ettirmeli. İşlemin ardından net çizgi görünümünü kaybettikten sonra far fırçası ile aynı ton far rengini bu uygulama üzerine sürüyor.

Buradaki amaç; ıslak görünen eyelineri matlaştırmak ve kalıcılığını sağlamak. Kaş altına ten rengi kırık beyaz tonlarda far uygulamak da önemli. Çünkü bu uygulama kaş ve göz arasındaki mesafeyi eşitliyor.

36432.jpg

Buğulu makyaj ama aynı zamanda doğal bir görünüm kazanmalı. Bu uygulamada geçişleri sağlayan en önemli olay, bronz acık kahve tonlarıyla ten renginizi ve dağıtmış olduğumuz siyah far kısmını birleştirecek şekilde bronz kahveyi dairesel şekilde sürebilmek.

22637.jpg

Yarım çekmiş olduğumuz siyah kalemi dağıtma fırçasıyla hafiften göz pınarına yaklaşacak şekilde dağıtın. Daha sonra bronz kahveyi göz altına siyahla birleşecek şekilde göz pınarına kadar devam ettirin.

Akmayan siyah bir göz kalemiyle, göz içini komple olarak ve üst kirpik diplerini, üst kısmın içini yani gözün kendisini gösteren çerçeveyi boyayın. Böylece üç renk kullanmanıza rağmen geçişler birbirini göstermeyecek.

36436.jpg

Geldik kirpik olayına! Öncesinde maskara sürüyor ve kirpiklere hacim kazandırmalı. Daha sonra uçları yoğun olan takma kirpik takarak göz makyajını sonlandırmalı.

26568.jpg

Baz olarak yüzüne kapatıcı kullanmıyor Göksu, çünkü cilt olarak bu uygulamaya ihtiyaç duymuyor. Fakat cildinde sorun olanlar için bu uygulama önerisi!

Sadece yüzün tek renk olmasını istediği için ince kapatma özelliği olmayan bir fondöteni yüz çevresine komple uyguluyor.

Makyajda yapılan yüzdeki daraltma ve uzatma oyunlarına da gerek duymuyor, çünkü Özge Ulusoy’un yüzünün kusursuz olduğu gerçeği var.

Bronz allık kullanarak yanakları belirginleştirip, mat ve ten rengi rujla dudakları makyajla bütünleştiriyor.

23520.jpg

Burçin Göksu’nun bizimle paylaştığı tüm detayları kendi web sitesinde de bulmak mümkün.

www.burcingoksu.com.tr

36478.jpg