Genel Sağlık

30’undan sonra ‘koca’ bulmanın yolları

.

.jpg

Kariyer, ailevi durumlar, maddi engeller derken bazen bir eş bulup ‘çoluk çocuğa karışma’ zamanını sürekli ertelemek zorunda kalıyoruz. Başarı ve huzur arıyor olabilirsiniz, gerçek aşkı bekliyor da olabilirsiniz. Fakat 30’u çok da geçmemek gerekiyor.

Amerikalı yazar Rachel Greenwald, 30′undan Sonra Koca Bulmanın Yolları’ isimli kitabında Harward’ta öğrendiği pazarlama teknikleriyle nasıl koca bulunacağını anlatıyor.

20436.jpg

Acele edin!

30 yaşını geçtiniz ve bir an önce evlenmek istiyorsunuz. Çocuk istiyorsanız biyolojik saatiniz de tıklıyor olabilir. Arkadaşlarınız ve aileniz ‘neden evlenmedin?’ sorularıyla sizi bunaltıyor olabilirler. Bunun ötesinde siz de evli çiftler denizinde yalnız dolanmaktan ölesiye bunalmış olabilirsiniz. Acil durumlar eylem gerektirir. Oturup kendiniz için üzülemezsiniz ya da kaderin kapınızı çalmasını bekleyemezsiniz. Meseleyi hemen kendi ellerinize alıp çözümlemeniz gerekir.

20438.jpg

Vücudunuz ne alemde?

Bir başka acı gerçek. Çiftleşen gıdılar ve selülitler ortak düşmanlarımız. Arkadaşlarınız botoks yaptırmaktan ve estetik ameliyatlardan söz ediyor. Bir koca bulmanız için zayıf ya da güzel olmanız gerekmez, fakat genel olarak görünüşünüzü düzeltmek için harekete geçseniz iyi olur!

20439.jpg

Size uygun erkek kalmamış olabilir!

30 yaşın üzerindeki bekâr kadınlar kadar bekar erkeklerin de olması gerekir değil mi? Oysa, 2000 yılındaki bir sayıma göre 30 yaşın üzerinde 18 milyon bekar erkek varken, bu yaşlardaki kadınların sayısı 28 milyon! Farkın birçok nedeni var. Bunlardan biri de birçok erkeğin kendilerinden genç kadınlarla evlenmesi. Siz de bu gerçeği kabullenin ve onlara ulaşmak için en kolay yolu bulun.

20437.jpg

Sorumluluklarınız artıyor!

30 yaşını geçtikten sonra büyük olasılıkla 20-25′inizde sahip olduğundan daha fazla yükünüz vardır. Sizden çok fazla şey bekleyen bir işiniz, tüm enerjinizi alan kardeşleriniz, sizi suçluluk hisleriyle sömüren anne ya da babanız olabilir. Belki kilo, çekingenlik ya da öz saygı eksikliği gibi kişisel sorunlara da sahipsiniz. Evlenmeden önce bunları da göz önünde bulundurun.

20441.jpg

Issız bir yaşam

30′dan sonra, yaşamınız daha ıssızlaşmıştır. Artık binlerce bekar erkeğin dolaştığı bir üniversite kampüsünde ya da partilerde değilsiniz. Bu nedenle sizin gibi kendisini dünyasına hapseden erkeklerin bulunduğu ortamlara girin. Örneğin, sabah sakin bir yerde yürüyüş yapın.

20442.jpg

Alışkanlıklarınızdan nasıl kurtulacaksınız?

Yaşınız ilerledikçe eski alışkanlıkları yıkmak güçleşir. Büyük olasılıkla kendi yolunuzu çizmişsinizdir. Yıllar içinde oluşan ve koca bulmanızı engelleyen bu alışkanlıkları gerçekten kırmak için sisteminize şok vermek gerekir.

20443.jpg