Genel Sağlık

Özel davetler için 5 saç modeli!

.jpg

Özel günlerde ne giyeceğimizi günler öncesinden düşünmeye başlarız. Fakat en önemli detayı hep en sona bırakırız. Aslında takılarımızı, makyajımızı ve tabii ki elbisemizi gösteren en önemli detay saç modelimiz.

Bu noktanın altını bir kez daha çizmek istedik ve Hollywood yıldızlarının, davetlerde kullandıkları en güzel saç modellerinden ilk 5’i seçtik.

Bakalım hangi saç modeli sizin kombininize en yakın..

32938.jpg

Kate Hudson’ı açık sarı saçlarıyla görmeye alışığız hepimiz. Bizim gördüğümüzü siz de görürüyor musunuz? Evet, Hudson’ın topuzu gülden.

Canlı ve parıldayan bir model, aynı zamanda çok anlamlı. Onlarca firkete ile saçları tutturarak değil de, parmaklarımızı bir tarak gibi kullanarak Hudson’ın naturel dokusuna sahip olabiliriz.

Bu gül şeklindeki karışık topuz, özel bir gece için kesinlikle denemeniz gerekenlerden.

34880.jpg

Zoe Saldana’nın uzun saçları oldukça canlı görünüyor. Kimilerine göre Saldana’nın saçları özensiz olabilir. Kimilerine göre de bu saç doğal ve şıktır.

Elbisesinde derin bir sırt dekoltesi tercih eden Saldana’nın dağınık toplayıp arkaya attığı saçları bizce de oldukça doğal görünüyor.

Retro havaya sahip saçların tepesine verilen hacim de toplanan saç tutamları ile harika bütünlük içinde. Ön perçemlerinizi serbest bırakması feminen bir imaj çizmiş.

Saç spreyi ile tepeyi ekstra bir hacim verebilirsiniz.

34881.jpg

Heidi Klum yandan ayırdığı saçlarından pek bir memnun görünüyor. Bizce de, bu saç boyu ve modeli Klum’a çok yakışmış.

Orta boy saçlarını saç maşası kullanarak belirgin dalgalarla süslemiş. Bu saç modelini kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken kilit bir nokta var.

Saçınızı öne aldığınız taraftaki kısımlara sık maşa uygulayıp, diğer tarafı daha düz olacak şekilde ayarlamanız önemli.

34882.jpg

Kate Mara, cesur bir saçla dışarı çıkmayı seçmiş. Cesur diyoruz çünkü, bu saçlar tüm dikkatleri üzerine çekecek cinsten.

Tarayıp topladığı saçlarını bir taraftan öne doğru atmış Mara. Muntazam dalgaları ona feminen bir dokunuş katmış ve bir şelale gibi aşağı dökülüyor.

Siz de, daha genç, daha romantik ve daha rahat bir saçla dışarı çıkmak istiyorsanız, bu modeli denemenizde fayda var.

34883.jpg

Zooey Deschanel’i film ve dizilerde kakule görmeye alıştık. Ayrıca kakulleri ona çok yakışıyor. Bu ilginç, retro stili ona nostaljik bir Hollywood yıldızı havası vermiş.

Aslında kısa saç kesiminin de ona çok iyi gideceğini gösteriyor bu model. Yumuşak bir havası olan gevşek topuz modeli, feminen ve elegan bir imaj sergiliyor.

Tabii bu model için saçlarınıza biraz zaman ayırmanız gerekmekte.

Saç spreyinizle topuzunu tutturmayı ihmal etmeyin. Bu orta boy topuzla gecenin en zarif kadınının siz olacaksınız.

34884.jpg