Naşi armudu nedir bedene sağladığı 4 yarara inanamayacaksınız!
Sağlık Yazıları

Naşi armudu nedir bedene sağladığı 4 yarara inanamayacaksınız!

Harcadığımız bir çok meyveye oranla perhiz listelerinin bırakılmaz meyvesi olmaya hazırlanan ve ender olarak öğrenilen ‘Naşi armudu‘nun yararları saymakla bitmiyor. Yalnızca perhizde değiş bedenin muhtelif yerlerine oldukça fayda sağlayan bu meyve sağlık için zorunlu olan mikro gıda maddelerini bulundurmaktadır. Japonya ve Çin’in ana vatanı olan bu meyve görünüşünün yuvarlak olması sebebi ile elmayı hatırlıyor. 

Orta kocamanlıkta avuç içi kadar olan bu armudun üzerinde sarı benekleri bulunmaktadır. Sıradan armuta ve elmaya kıyasla çok fazla sulu olmakla birlikte soğuk havalara karşı da oldukça dayanılkı bir meyvedir. Uzun müddet dayanıklılığını vazgeçmeyen bu meyve sağlıklı ve nitelikli bir yaşam için önerilen meyveler kategorisine girmektedir. İşte Naşi armudunun yararları..

EN BESBELLİ YARARLARI…

Naşi armudunun en ehemmiyetli özelliği düşük kalorili olmasıdır. Kemik, kan ve kadriyovasküler başka bir deyişle sağlık için zorunlu olan tüm mikro gıda maddelerini kapsayan bu meyve, sindirim sistemindeki atıkların süratlice atılmasına dayanakçı oluyor. Yapılan bir araştırmada naşi armudu, lif bakımından zengin olduğu için kalp hastalığı, hipertansiyon ve metabolik belirti tehlikesini düşürmeyi sağlıyor. Aynı zamanda ilerleyen yaşlarda oluşan göz tansiyonunu yasaklayarak, görme bozuklukluğu tehlikesini eksiltiyor. Naşi armudu, fazla ölçüde hidroksisinnamik asit ve kuersetin antioksidanları barındırdığından mide kanseri ve akciğer kanserini önlemeye dayanakçı olur.