Genel Sağlık

Muhteşem saçlarınız olsun!

..

.jpg

Saçlarınızla alakalı yalnızca 6 bilgiye gereksiniminiz var. Hoşluk bunların ardından gelecek! Özellikle hazırlanma telaşı içinde işinize yarayacak bu teklifler dünyanın en iyi stilistlerinin deneyimlerine dayanıyor.

34371.jpg

İki dakikalık kurutma

Zaman aleyhinize işlemesi, şişkin ve dağınık saçlar için gerekçe değil. Yalnızca iki dakikalık bir kurulama sabahları hazırlanma kabusunu bitiriyor.

Yani saçlarınızın ‘T bölgesini’ şekillendirmemiz gerçeğinde yeterlidir. Şanlıların makyaj danışmanı Eva Scrivo, “Saçlarınızın önünü ve üstünü kuruladığınızda dışarıya çıkmaya hazırsınız”, diyor.

T bölgenizi tanımlamak için saçlarınızı ortadan ayırıp iyi yana doğru tarayın.

24539.jpg

Yeni kahkül teorisi

Kahkül kesimi ya da daha önceki bir kahkülün ‘tozlarını alma’ saçlarımızın havasına en iyi gelen şeylerden biri… Suratınızı açar, çerçeveler ve model zenginliği sağlar.

Uzun saç üç ay süresince taze görünümüne gözetebiliyorken, kahküller için saçların uzama süratine göre vasati iki haftada bir tazeleme gerekebilir.

17455.jpg

Kusursuz topuz

Topuzunuzu bitirdikten sonra renksiz rimel ve saç spreyiyle muhtemel kaçak tellerin ve ensenizden dökülen tutamların önüne geçin. Renksiz rimel uçuşan tüm saç telleri için harika bir yöntemdir.

34372.jpg

Yüksek teknolojili bukleler

Muhteşem bukleler için seramik yüzeyli ve turmalin teknolojili bir saç maşası gerekiyor. Turmalin olumsuz iyon yükü nedeniyle sıkça seçim edilen natürel bir kristaldir. Saç yapısına hasar vermez ve elektriklenmeyi sıfıra indirir.

Seramik de ısıyı denk biçimde dağıtır.

böylece müstakbel kuaförünüzün maharetlerini ve zevkini tespit etmiş olursunuz.

9875.jpg

Kendinize saçtan bir taç yapın

Hacim ehemmiyetlidir, bunu artık öğreniyoruz. Peki saça nasıl hacim verilir? Diplere hacimlendirici köpük ya da sprey saçlarınızı sıkarak kurutun. Kalın bir fırçayla da fırçalamayı unutmayın.

Bütün tepe noktasında tutamları ince tel tokalarla geriye doğru yakalatın. Önleri kulaklarınızın üstünden geriye doğru yakalatın.

32568.jpg
.