Genel Sağlık

Mezuniyet makyajınız için tüyolar

…..

.jpg

O gece uzaktan dahi dikkat toplayacak olan ilk evvel kıyafetiniz olacak. Sonra insanlar bu hoş giysinin sahibinin suratına bakacaklar. Makyajınızın ehemmiyeti bu surattan beş yıldızlı!

Öncelikle sizin için doğru teknikleri seçmeniz gerekiyor. Öğreniyorsunuz ki makyajınızın hoşluğu surat tipinize ve deri renginize uygun tercihler yapmaktan geçiyor.

26817.jpg

Gözleriniz o gece ön tasarıda olmalı!

Podyumlarda bu sezon en fazla dipliner kullanıldı. Kesinlikle siz de deneyin. Retro görüntü için göz kenarlarında daha uzun bir hat kullanabilirsiniz. Göz şeklinize en uygun dipliner uygulaması için tıklayın.

Metalik ve kırmızı başta olmak üzere canlı renklerdeki göz farları da bu sezon ön plana çıkıyor.

Dudak kalemi kullanıyorsanız, ince bir çerçeve çektikten sonra rujunuzu sürün. Dudak kalemi dudaklarınızın daha dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Eğer o gece için sezon trendlerinden kırmızıyı tercih ediyorsanız göz makyajınızı mümkün olduğunca sade yaptırmaya çalışın. Bir hatırlatma: Turuncu rujlar 2012 yazına özel bir çıkış yaptı. Pastel tonlarda giyinecekseniz rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Şimdi size en çok yakışacak turuncu ruju seçelim.

Göz makyajınız gösterişliyse sade bir parlatıcı seçin. O işin sırrı da burada!

24045.jpg

Şimdi sıra gözalıcı kirpiklerde!

Kirpiklerinizin uzun ve dolgun bir görünüme sahip olması için, rimeli kirpiklerinizin alt kısmından başlayarak yukarı doğru sürmeye dikkat edin.

Koyu ve etkileyici bir göz makyajı için rimel rengi konusunda tercihinizi siyah ve lacivertten yana, ışıltılı kirpikler için de mürdüm rengi, gri ya da mordan yana yapabilirsiniz.

Renkli maskaları böyle kullanabilirsiniz!

7880.jpg

Fondöten sürerken bunlara dikkat edin!

İşe, fondöteninizi ten renginizden bir ton açık renklerde seçmekle başlayın. Fondöteni göz çevrenize bulaştırmadan yüzünüzün yanak, alın, çene ve burun bölgelerine küçük parçalarda sürün. Fondöten pamuğu veya parmak uçlarınızla cildinize iyice yayabilirsiniz. Cildinizin fondötenin yıpratıcı etkisinden korumak için tercihinizi antioksidan ve E vitamini içeren ürünlerden yana yapmanızda yarar var.

Fondöten nasıl seçilir, nasıl kullanılır?

19106.jpg

Allık en iyi nasıl sürülür?

Sıra geldi makyajınıza sihirli bir dokunuş sunacak olan allığa! Eğer elmacık kemiklerinizi ön plana çıkaran seksi bir makyaj tercih ediyorsanız elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için pudralama işlemi sonrasında elmacık kemiklerinin üzerine biraz allık sürebilirsiniz.

Kıyafetinize ve makyajınıza uygun oje rengini seçmeye dikkat edin. Tırnaklarınızda farklılık yaratmak istiyorsanız çılgın manikür trendlerine mutlaka göz atın! Bu sezon tırnaklarda ya çok iddialı, ya çok romantik ya da çok sade koleksiyonlar sunuyor.

Tüm renkleriyle oje trendleri burada!

25744.jpg
.