Genel Sağlık

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Yeni makyaj trendlerinde popülerliği yükselen maviler gözleri süslüyor.

.jpg

Renk pantonesinde senenin rengi maviler. Zümrüt maviler makyaj koleksiyonlarındaki yerini çoktan aldı. Ünlü bayanlar da bu trendi bakışlarında gösteren ilk adlar oldu natürel.

Şimdi o bahsettiğimiz ünlülerin göz makyajlarındaki harikuladeliği ve yetersizleri araştıracağız. Bakalım gök mavisi bakışlar ve daha özgür bir makyaj sunan tonları siz kendinize nasıl uygulayacaksınız!

42165.jpg

Delevingne’in kedi gözleri gök mavisi farla gölgeli bir görünüm alıyor. Aydınlık bir suratı olan Cara’ya ne yazık ki, bu bakışlar olmamış.

Profesyonel tasarımcıların nasihatine göre mavinin tonlarına ve kullanıma çok dikkat etmek gerek. Cara, bu saydam turkuaz maviyle bitkin ve bıkkın bakışlar sergiliyor.

Diğer yandan makyajı da bir o kadar aydınlık bir mavi. Şarkıcı bu haliyle bütün anlamıyla harika.

Makyaj tasarımcılarının yorumlarına göre Jepsen’in mavi göz makyajı gece için muhteşem bir tercih. Makyajındaki gümüş değişler onu aydınlatıyor ve iyi bir iş çıkarıyor.

42169.jpg

2013 Chanel defilesinde, göz makyajı siyah ve mavi olarak karşımıza çıkıyor. Suratın geri kalan kısmıysa saydam vazgeçiliyor. Bu cümbüşlü ve dikkat toplayan makyaj günlük kullanımlar için oldukça basit.

Makyörlere göre Chanel defilesinde gözlere verilen bu vurgular, göz kapaklarında yoğun buharlı siyah ve göz altlarında elektrik mavi kullanımı daha sofistike bir bakış sağlıyor.

42172.jpg

Bu sevimli saç tarzı yeterince dikkat topluyor zati. Panettiere, hafif bir göz makyajıyla işi tamamlıyor.

Yaz trendlerine göre makyörler bu mavi eyelinerların taptaze gösterdiğini korunuyor. Bazen yalnızca mavi bir göz kalemi parıldamanız için yeterli.

42173.jpg

Mavi gözlere mavi göz makyajı olmaz diyenler Cotillard’ın gözlerine hayran kalacak. Mavi far ve mavi göz kalemiyle mavi gözlerini buluşturan Cotillard, şık ve çok değişik görünüyor.

Makyaj tasarımcılarının yorumlarına gelecek olursak da Cotillard için diyecek makûs birşey yok. Bu buharlı mavi gözler bakışlarına derinlik katıyor. Neticeyse romantik, muhteşem ve başarılı.

42175.jpg

Richie 60’ların saç modeli ve tarzına uyan bir göz makyajı seçim etmiş. Göz makyajında mora çalan bir mavi tonu seçim eden Richie, ‘balık bakışı’ vurgusuyla göz kapaklarını yarıya kadar boyamış.

Makyörlere göre Richie, giysisiyle makyajını bir misal yapmak için göz makyajında mora çalan bir mavi rengini seçim etmesi oldukça hoş.

Güzel yıldız da bunu, siyah eyelinerıyla elde ediyor. Zira bu vurgu çok ehemmiyetli.

42176.jpg
.