Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut
Grip - Soğuk Algınlığı

Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut

Bedendeki dolaşımı tertip ederek vücuda sağlık ve canlılık kazandıran bir hayli masaj seçeneğiyle çok dinç hissedeceksiniz.
Bir Hayli SPA merkezi, masaj ve hoşluk salonu ve otellerde uygulanan bakımlar ve terapiler…

Banyo terapi Balneo Therapy Tazyiki ayarlanabilir tazyikli suyun hareketi ile sağlanan su altı masajıdır. Dolaşımı süratlendirir, sırt sızılarını ve stresi giderir. Aroma yağları ve deniz yosunu ilavesiyle selülit ve incelme bakımlarında tesirlidir.

Yosun Balçık Bakımı Bedene maske biçiminde uygulanır. Cilde faydalı mineral ve vitamin kazandırır. Anti stres tesiri vardır. Selülitlerin eksilmesini, zehirli maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi yeniler, ipeksi bir görünüm verir.

Beden Peeling Cildi ölü hücrelerden temizleten, hafif masaj hareketleri ile uygulanan bir bakımdır. Cilde yumuşak ve kadifemsi bir görünüm sağlar.
Beden Masajı Natürel aromatik yağlarla, elle yapılan masaj cinsidir. Bedenin dinlenmesini, adalelerin gevşemesini sağlar, kan dolaşımını artırıp, oksijen ölçüsünü yükseltir.

Sıcak Taş Terapisi Isıyı uzun zaman üzerinde yakalama özelliğine sahip volkanik lav taşları ile , hava, su, ateş ve toprağın enerjisinden faydalanılarak yapılan terapi biçimidir. Şahıs fiziksel, duygusal, ve zekasal rahatlık kazanır,kendini arınmış sezerek kendi tabiatına döner.
Aromaterapi Nebatsal yağların kimyevi yapısı ve enerjisinden yararlanan, teneffüs, kompres, masaj, banyo ve öteki yollarla uygulanan sağlık ve hoşluğu destekleyen natürel terapidir.

Beden Fırça Masajı Özel bir fırça ile uygulanır,ölü teni pakler ve kan dolaşımını süratlendirir.
Shiatsu Masajı Japonca’da lügat anlamı ”Parmakla Bastırmak” tır. Vücudun yüzeyinde bir sistem halinde bulunan enerji noktalarına, parmak ve avuç içiyle tazyik uygulayarak yapılır. Bedende enerji balansı sağlanarak, bitkinlik, yorgunluk ve sızılar giderilir.

Thai Foot Masajı Ayak refleks noktalarından başlayarak dize kadar uygulanan, baş ve boynu da içeren uzak doğu orijinli otantik bir masajdır. Ahşap çubuklar refleks ve hafifletici masaj teknikleri kapsayın bir saate yakın bir zaman uygulanır.

Thai Masajı Uzak doğunun terapi ve aynı zamanda derin hafiflemeyi sağlayan masajı. Uygulama esnasında yalnızca ellerle hudutlu olmayıp, özel tekniklerle kollar, dirsekler, ayaklar ve topukların kullanıldığı masajdır.

Hint Baş Masajı Başın ve omuzların hafiflemesini, zekânın ve ruhun kısa zamanda dinlenmesini sağlayan çok özel bir masaj.
Osmanlı Masajı Osmanlının sevinç kavrayışından esinlenerek iki uzman tarafından uygulanan bir masaj ziyafeti. Senkron bir biçimde yapılan gevşetici, dinlendirici hareket ve figürler sayesinde tüm beden en derin dinlenme noktasına ulaşmaktadır.

Refleksoloji Ayak altındaki refleks noktalarına özel el ve parmak baskı teknikleriyle uygulanan, bedenin kendiliğindene iyileştirme mekanizması harekete geçiren masaj .

Manyetik Terapi Bedende bulunan hücrelerin sahip olduğu manyetik eforun eksilmesi sebebiyle ortaya çıkan kasvetlerin özel mıknatıslar ve metotlar dayanağı ile yine dengelenmesidir.

Reiki evrensel yaşam enerjisi Değerek uygulanan natürel terapi. Tüm bedende vücutsal, zekasal, ruhsal kuvvetlenmeyi sağlar ve enerji merkezlerini dengeler. Daha şuurlu ve nitelikli bir yaşam verir.

Klasik ve Özel Surat Bakımları Cilt yapısına ve lüzuma göre uzman tarafından önerilen ve uygulanan, çok tesirli surat, dekolte ve boyun bakımları.
Lenf Drenajı Lenf sisteminin elle maniple edilerek bloke olmuş lenf akışkanının hür akımının sağlanması tekniğidir. Lenf drenaj, asap sistemine tesir ederek stresi ortadan kaldırır ve cilt yüzeyindeki ödemi indirerek cildi canlandırır ve güzelleştirir.

Surat Jimnastiği Surat cildinin elastikiyetini artırarak buruşuklukların eksilmesi için surat adalelerini sistematik bir biçimde harekete geçiren özel bir surat jimnastiği metodudur.

Geleneksel Hamam Kese-Köpük Masajı Özel bir ipek kumaşla dairesel masaj hareketleriyle bedendeki ölü tenin atılıp kan dolaşımının süratlendirilmesi ve zehirli madde atılımını sağlar; bol köpüklü gevşetici beden masajıyla deriniz canlı, ipeksi bir görünüme kavuşur.

Selülit Bakımı Selülit problemlerinde son teknolojiyi kullanarak yapılan, natürel ve tesirli bir bakımdır. Vakum tekniğine direnen bu uygulama, biyolojik drenaj sayesinde bedenin lenfatik dolaşımını aktive ederek sağlıklı bir biçimde selülitlerin eksilmesini sağlar.

İnceltici Beden Bakımı Deniz bazlı krem, losyon , serumlar ve beden maskeleri kullanılarak masaj eşliğinde elastikiyetini kaybetmiş bedenlere nem vererek sıkılaştırma operasyonu. Harekât neticesinde beden lüzumlu mineralleri alarak şekil kazanır.

Yafta nasıl masaj yapmalıyım? masajın verimleri masaj çeşitleri en iyi masaj hangisi? beden bakımında masaj çeşitleri masaj nasıl yapılır nereye masaj yapılır? terapi çeşitleri