Genel Sağlık

Marilyn Monroe’dan neler bildik?

.jpg

Tarihin asla unutmayacağı en ehemmiyetli seks ve hoşluk simgeyi kim desek, usunuza Marilyn Monroe gelmez mi? Zaman geçse de hoşluk dünyasının ondan bildikleri asla eskimiyor.

Nedir bu ‘Marilyn öğretileri’?

30895.jpg

Çok koyu saç renklerini seçim etmeyin. Modellik kariyerinin ilk günlerinde kumral saçlarını platin sarısına çeviren Marilyn Monroe bu kararından asla pişmanlık dinlemedi. Pearl Porterfield, Monroe’nun bu altın renkli bukleleri için daha önceki tip bir peroksit kullanmıştı. Artık daha fazla yöntem var. Göz renginiz ne kadar sarihse, saçlarınız için o kadar sarih renkleri seçim edebilirsiniz. Koyu deriliyseniz balyaj ve gölgeyi deneyin.

30886.jpg

Mariyln Monroe’nun suratında hep puslu bir parlaklık ve canlılık vardı.

Peki yıldızın gizemi neydi? Suratındaki tüyler!

Mariliyn Monroe özellikle stüdyo çekimleri sırasında suratındaki tüyleri aldırmayı netlikle yalanlıyordu. Şeftali tüyleri ışığı yansıtarak suratına beğendiği bir hale efekti katıyordu. Elbette sakalınız olması gerektiğini svaunmuyoruz, fakat ince tüylerinizi lehinize çevirebilirsiniz.

30887.jpg

Mariyln Monroe, tıpkı ilaç takip eder gibi tesirini kaybeden ıslatıcısını hemen yenilerdi. Hatta yaptığı tercihin mükemmellliğini mahsulün hala piyasada olmasını kavrayabilirsiniz. Elizabeth Arden’in sekiz saat süresince tesirli kremini yanından ayırmamakla gördüğünüz gibi doğru bir tercih yapmış. Yıldız, gece için de ayrı bir krem kullanıyordu.

30888.jpg

Etkileyici bakışlar için göz kapaklarınıza azıcık vurgu, azıcık da hacim tabakayız yeter.

Füme tonlarında bir göz kalemiyle göz kapağınız süresince ilerleyen kirpik çizginizi besbellileştirin.

30889.jpg

1999’da Marilyn Monroe’nun makyaj çantası 1 milyon dolara satıldı. İçinde en çok takma kirpikler vardı. Bu Hollywood ananeyi 2012 podyumlarının da bırakılmazı oldu. Pek çoğumuz önyargılı davransa da takma kirpik tesirine bir defa alıştıktan sonra bırakamayacağınıza eminiz. İpek modellerden kesinlikle bir tane alın.

30890.jpg

Düşük kaşlar netlikle hoş görülemez. Monroe’nun kendisiyle çok aynılaşan kavisli kaşları vardı. Derin bir kavisi nasihat etmiyoruz. Fakat kaşlarınızın göz kapaklarınızın üzerine düşmesine asla izin vermeyin. Kaşlarınız, saçlarınızdan bir ton daha sarih olabilir.

30891.jpg

Kırmızı dudak boyası, o yarıyılda da Marilyn Monroe’yla beraber anılıyordu.

Sarih kahverengi, ela ve yeşil gözlülere turuncu-kırmızılar çok yakışıyor. Daha koyu renkli gözler ve mavi ışıltılar için hakikat kırmızıyı deneyin.

30892.jpg

Marilyn Monroe’ya uyurken ne giydiği sorulduğunda “5 damla Chanel No.5” biçiminde yanıt vermişti. Efsanevi yıldız bu kokuyu banyo suyu için dahi kullanıyordu.

Sizinle aynılaşan bir kokunuz kesinlikle olsun. Doğru parfümü seçmek için yarım saate gereksiniminiz var. Parfümü bileğinizin iç kısmına bir defa, 10 cm uzaktan sıkın ve yarım saat bekleyin. Yine kokladığınızdan hoşlandıysanız, kendi ikonik kokunuzu buldunuz demektir.

30893.jpg
.