Genel Sağlık

Manikürün bozulmaması için ne yapmalı?

.jpg

Özenerek yaptığınız veya para tüketerek manikürünüzün uzun müddet direnmesini istemek hakkınız! O zaman bu hakkı kazanmak için yapmanız gerekenleri bilin, manikürünüzün yaşamını kurtarın!

24001.jpg

Ellerinizi sabundan uzak tutun!

Sabunlu su sizi ne kadar gevşetse de, manikürünüze hasar verir. Tırnaklar ciddi anlamda su emerler ve bu da biçimlerinin değişmesine ve bozulmasına yol açar. Buğulaşınca da biçimi daha önceki haline döner. Bu da tırnak cilasının bozulmasına ve cilanın kırılarak bölmesine neden olur.

28193.jpg

Tırnaklarınızı kesinlikle kurutun!

Tırnak üzerinde bizim fark edemediğimiz bir yağ katmanı bulunur ve bu yağ, ilk katın tırnağa bütün olarak yapışmamasına neden olur.

Değişik kabahatli yağlarsa içinde E vitamini barındıran cila çıkarıcıları. Bu mahsuller düzgün cila uygulamasını yasaklayabilir kalitededirler, o surattan sade bir aseton kullanmanız en kolay çözüm olacaktır.

28192.jpg

Renksiz tırnak cilası sürmeyi unutmayın!

Baz ve ikinci kat olarak aynı cilayı kullanmak ekonomik olabilir, fakat ayrı ve doğru mahsuller kullanmak her zaman daha iyi neticeler sağlar. Zira baz katın cilasıyla üst katın cilasının misyonları değişiktir. Baz kat, tırnak ve renkli cila arasındaki vasıtayıdır. Üst katın cilasıysa daha yoğundur, bu da cilayı daha gözetici yapar.

28190.jpg

Soğuk su her zaman işinize verim!

Uzmanların üzerinde durduğu ehemmiyetli bir değişik nokta da manikürü yeni yapılmış tırnaklarınızı daha süratli kuruması için buz gibi soğuk suya sokmanız.

Tek kat hiçbir zaman yeterli değildir.

21953.jpg

Şayet bozulduysa hemen silin!

Her şeye karşın yeniden de bozulduysa, en iyisi asetonla cilayı çıkarıp tekerrür sürmek. Zira cilayı çıkarmadan düzenlemeye çalışmak hiçbir zaman çözüme kavuşmaz.

22723.jpg
.