Genel Sağlık

Makyaj trendi: Çerçeve göz kalemi

.jpg

Kristen Stewart

Bu sezon gözler çok daha belirgin! Otantik ve kavmi akımların tesiriyle yoğun ve belirgin göz kalemleri kullanılıyor.

Koyu renk ve dumanlı farlar da seksi göz makyajının altın anahtarlarından…

28064.jpg

Kim Kardashian

Koyu renkler göz hatalarını sakladığı için de çok seçim ediliyor. Yıl başında Kleopatra modeli göz kalemleri de görmüştük.

28065.jpg

Jennifer Lopez

Elbette bu makyaj için de püf noktaları unutmamak gerekiyor.

O işin sırrı burada!

Göz renginize göre far seçmekte de hürsünüz. Ela/sarih ve koyu kahve gözlere siyah, yeşil gözlere bakır/toprak tonları, mavi gözlereyse lacivert/gümüş renkli göz farları çok yakışıyor.

28066.jpg

Chanel, Rag&Bone ve Emilio Pucci podyumları

Trendin lideri Chanel’in otantik podyum tarzı oldu. Bu sezon gözler hiç olmadığı kadar belirgin olacak. Bunun bir karşılığı olarak dudaklarda nude dudak boyasılar kullanabilirsiniz.

Besbelli elmacık kemikleriyle göz çukurunuzu apaçıklaştırın. Şakağınızın altından elmacık kemiği hizanızı tespit edin ve altını bir ton koyu renk allıkla gölgelendirin. Yalnızca pudra da kullanabilirsiniz. Özellikle bronz derililer için allıksız bir makyaj, duamnlı gözlerle harikulade görünecektir.

28067.jpg

Lakshmi Menon

Hint model senelerdir sahnede bu makyajı kullanıyor.

Eğer minik gözleriniz varsa göz içine kalem sürmeyin. Düşük göz kapaklarına kalın dipliner hattı da nasihat etmiyoruz. Göz kenalarında koyu, ortasında sarih ve göz pınarında ışıltılı renkler seçim edin.

Çerçeve göz kalemleri için yaftada ‘kohl’ ifadesinin geçip geçmediğini hakimiyet edin.

28069.jpg

Chanel

Gece makyajı için göz kaleminizi farla bitirin. Bu sezon tek renk farları rahatlıkla kullanabilir, özellikle kocaman gözleriniz varsa tek renkle değişik tonlar yaratabilirsiniz.

28070.jpg
.