Genel Sağlık

Lazer epilasyondan sonra yapılacaklar

.jpg

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanız için etkili, hızlı ve güvenli bir çözüm, fakat epilasyon seanslarınızdan sonra dikkat etmeniz ve önlem almanız gereken bazı detaylar var.

30148.jpg

Güneş

Lazer seanslarızdan önce ve sonra güneş ışınlarından kendinizi korumanız gerekiyor. Lazer seansları devam ederken cildiniz bronzlaşırsa, hiper pigmentasyon, yani cilt lekelerine yol açabilir. Eğer lazer uygulanan bölge güneşe maruz kalıyorsa mutlaka en az 30 faktörlü bir koruyucu krem kullanmalısınız.

14916.jpg

Rahatlatıcı krem

Seanslardan sonra cilidnizde acı hissediyorsanız aloe vera bazlı rahatlatı kremler kullanarak cildinizi rahatlatabilir, kızarıklık oluşmuşsa, bu kızarıklıkları yatıştırabililirsiniz.

6948.jpg

Kimyasallar

Parfümlü ürün, beyazlatıcı, aromaterapi yağları gibi ağır kimyasalları en az 48 saat cildinize temas ettirmemelisiniz. Ayrıca en az 48-72 saat, klorlu suda yüzmemelisiniz.

13227.jpg

Jilet

Seans aralarında ağda, ip, cımbız gibi yöntemleri kullanmamalısınız. Uzayan tüylerinizi jiletle alabilirsiniz; yine de 24-48 saat içersinde dokunmamanızı tavsiye ediyoruz.

19682.jpg

Sıcak su

Özellikle hassas bir cilde sahipseniz, seanstan sonra 24-48 saat içersinde sıcak suyla banyo yapmaktan kaçınmalısınız. Sıcak su cildinizde tahrişe yol açabilir.

27750.jpg

Peeling

Lazer seanslarınız tamamen bitip üzeirnden 10 gün geçmeden önce kimyasal peeling veya mikrodermabrazyon uygulamamalısınız.

21160.jpg

Makyaj

Seansınızın üzerinden 24 saat geçinceye kadar makyaj yapmamalı ya da en azından makyajınızı minimum seviyede tutumalı, mineralli ürünler kullanmalısınız.

18014.jpg