Kozmetik Ürünlerinde Yeni Gelişmeler
Grip - Soğuk Algınlığı

Kozmetik Ürünlerinde Yeni Gelişmeler

Natürel ve organik mahsuller, sprey termal sular, canlı renkler, esrarengiz cilt bakım teknikleri… İşte kozmetik ve hoşluk dünyasındaki son trendler ve büyümeler..
Prof. Dr. Muammer Kaya’nın Osmangazi Üniversitesi Teknoloji, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü bayanların internet kullanma meylini araştırdığı araştırması, Türk bayanlarının en çok hoşlukla alakalı mevzulara merak duyduğunu ortaya çıkardı. 220 bin tıklamanın değerlendirildiği araştırmada bayanların öncelikli isteği ‘manken gibi bir bedene sahip olmak’. Bunu buruşukluklar, epilasyon, beden bakımı, yanılgısız bacak ve göğüs bakımı, natürel kalıcı makyaj, saç bakımı ve selülitlerden kurtulmak izliyor. Ülkemizde olduğu gibi, dünyada da bayanların en çok hoşluk ve dolayısıyla da kozmetik ilgisine sürüklüyor. Bu dünyadaki en yeni büyümeler gerçekten merak uyandırıcı…
Barbie’nin altın çağı M.A.C’in Mattel ile işbirliği neticesinde geliştirdiği ve hudutlu rakamda üretilen renk koleksiyonu ‘Barbie Loves MAC’ Barbie MAC’i hoşlanıyor, şubat ayında piyasaya çıkmasına karşın hâlâ akustikleri sürüyor. Bu cümbüşlü ve kadınsı koleksiyon ile dudaklar, yanaklar, tırnaklar ve gözler çok parlak ve plastik renklere bürünüyor. Bu arada, 1980’lerden anımsadığımız fosforlu ojeler de geri dönüyor!

Stella McCartney ile organik akımı Her şeyin olduğu gibi, kozmetik mahsullerin de organikleri çok moda. Ünlü tasarımcı Stella McCartney de bu trende geçim sağayanlardan. McCartney’nin geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkardığı ‘Care’ adlı hoşluk markasının tüm mahsulleri, yüzde 100 natürel. Hiçbiri silikon veya petrokimyasal maddeler kapsamıyor.
İki dakikada bembeyaz dişler Evvelleri dişçiye gidilir. Ardından konutta da uygulanabilen pratik kitler çıktı. Diş beyazlatmadaki son yenilik ise Ionic Teeth beyazlatıcı. LED ışıklarıyla çalışan özel beyazlatıcı jeller, dişlere iki dakika gibi bir vakitte daha beyaz ve kirsiz bir görünüm veriyor. ‘Ionic Teeth Whitener’ adlı kit, 30 dolara www.clevergear.com adresinde satılıyor.
24 karat altınla cilt bakımı Bir öbür esrarengiz yenilik ise UMO isimli Japon kozmetik firmasından. Cilt bakımı esnasında 24 ayar altından yapılma bir kâğıt kullanan firma, altının cildi derleyip sıkılaştırdığını iddia ediyor. 250 dolarlık bu uygulama neticesinde buruşukluk ve derin çizgilerin görünümünün eksildiği, cilde ışıltı ve parlaklık geldiği de belirtiliyor. www.umoamerica.com
Japon mutfağından cilt bakımına Sake ve soya sütü gibi Japonlara özgü malzemelerden üretilen kozmetik mahsulleri, son zamanlarda büyük rağbet görüyor. Sıhhatli hayata deliliğinin bir mahsulü olan bu trend, özellikle deriyle birebir temas eden surat arınıcıları ve cilt bakım mahsullerinde kendini sezdiriyor.
Krediyle estetik operasyon Estetik cerrahi işlemlerinde, özellikle son 10 sene içinde olağanüstü bir çoğalış yaşanıyor. Amerika Birleşik Devletlerinde 2003’ten 2004 senesine plastik cerrahi işlemlerinde yüzde 44’lük bir çoğalış oldu. Süratle ihtiyarlayan dünya, umudunu yalnızca Amerika Birleşik Devletlerinde 15 milyar dolarlık bir pazara sahip olan estetik cerrahiye bağlamış vaziyette. Lübnan’da bir bankanın da First National Bank ‘estetik operasyon kredisi’ vermeye başlaması, plastik cerrahiye olan arzı sarihler kalitede.
SABAH