Cilt Kusurlarının Tedavisi Artık Çok Kolay
Grip - Soğuk Algınlığı

Cilt Kusurlarının Tedavisi Artık Çok Kolay

Fraxel Lazer Rehabilitasyonu, cilt yanılgılarını gidermek üzere yeni, sıhhatli, daha sıkı doku yaratmak için, vücudun natürel iyileşme sürecini de kullanarak, tüm bölgenin bir kezde rehabilitasyon edilmesine oranla cildin çok daha süratli iyileşmesini sağlar.
Fraxel Lazer rehabilitasyonu sonrasında, cildiniz yavaş yavaş daha yumuşak, daha düzgün, daha sıkı ve daha taze olacak. Göz etrafınızdaki ince çizgiler, iltihaplı sivilce izleri ehemmiyetli derecede kaybolurken, ihtiyarlama ve güneşin neden olduğu renk kumpassızlığı ve kahverengi kirler de yok olacak. Birkaç rehabilitasyon seansı sonrasında, dostlarınız ve aileniz, cildinizin nasıl genç ve sıhhatli göründüğüne şaşıracak…
Fraxel Lazer rehabilitasyonu nedir? Fraxel Lazer Rehabilitasyonu, cildinizde, mikrotermal rehabilitasyon bölgeleri olarak öğrenilen, binlerce ufacık ama derin rehabilitasyon sütunları üretir. Bu rehabilitasyon, daha önceki epidermal pigment hücrelerini yok eder. Ayrıca dermise derinlemesine nüfuz eder. En ehemmiyetlisi, Fraxel lazerin değmediği cilt bölgeleridir. Lazer, her bir mikrotermal bölgeyi yoğun olarak maksatlar ve rehabilitasyon eder, çevresindeki dokuyu etkilemez ve ona değmez. Bu ‘çok ufak’ rehabilitasyon, cilt yanılgılarını gidermek üzere yeni, sıhhatli, daha sıkı doku yaratmak için, vücudun natürel iyileşme sürecini de kullanarak, tüm bölgenin bir kezde rehabilitasyon edilmesine oranla cildin çok daha süratli iyileşmesini sağlar.

Kaç seans önerilir? Kroki olarak, her Fraxel Lazer Rehabilitasyonu cilt yüzeyinin %20 arasını maksatlar. Muayenehane analizler, tesirli bir rehabilitasyon kürü için takribî 2-4 haftalık aralıklarla, vasati 3 ila 5 seans önerir. En yakın zamanda gitgide iyileşen neticeler alınabilir. Genelde gözle görülür büyümeler takribî 2-3 ayda görülebilir.
Rehabilitasyon sonrası ‘hafif güneş yanığı hissi’ dinlersiniz.. Rehabilitasyondan 1-2 saat sonrasında hafif bir güneş yanığı hissi dinlersiniz. Kırmızılık ve şişlik cilt ve rehabilitasyona bağlı olarak farklılık gösterir. Genelde şişlik 2-3 gün içinde iner. Cildiniz 5-7 gün süresince pembemsi bir tonda olur, bu cildin derin olarak iyileştiğine dair olağan bir işarettir. Rehabilitasyondan kısa bir zaman sonra makyaj yapabilir veya tıraş olabilirsiniz.
Cildiniz 24 saat içinde yenilenir! Yeni epidermal cilt hemen 24 saat içinde büyür. Bu süreçte ciltte kollanabilecekler ise şöyle;
Bronzlaşma: Cildiniz, rehabilitasyon seviyesine bağlı olarak, 3-14 gün süresince bronz bir görünümde olur.
Pul pul döküntü: Yine tertip edilen cilt, ölü dokunun yerini aldıkça cildiniz natürel olarak ve güçlü bir biçimde pul pul dökülecektir. Pul pul döküntü hafif bir güneş yanığına eş ama acısızdır. Islatıcı kullanımı döküntü görünümünü kapatacaktır.
Güneş gözetici krem: İyileşme düzeyinde ve rehabilitasyonu takip eden birkaç ay süresince, cildinizi güneşderi gözetmek için günde en az iki kere gözetici krem kullanın. En az 30 SPF’li ıslatıcı bir güneş gözeticisi uygulamalısınız. Güneş ışınlarından ek korunma için de geniş kenarlı şapkalar kullanın.
Kimlere uygulanamaz? Koyu derili hastalarda pigmentasyon farklılıkları tehlikeyi daha fazladır. Son bir bir buçuk sene içinde Roaccutane® almış veya anormal yara izi keloid eşi gösterebilen ya da rehabilitasyon bölgesinde ten enfeksiyonu olanlar bu rehabilitasyon için uygun değildir. Güneşderi korunmak ve hafif kimyevi peeling veya özel surat kremleri gibi idame rehabilitasyonu elde ettiğiniz neticeleri gözetmemizi sağlar. Yanıklar veya tende keskin kirletilmeler, lazer peeling ile ilişkili tehlikelerdir. Lazer peeling aynı zamanda uçuk enfeksiyonlarını ve seyrek öteki tip enfeksiyonları alevlendirebilir.
Etkin netice! İzleyen haftalar ve aylar süresince beden, 2-3 ay süresince iyileşmeye devam eden faydalı farklılıkları üreterek, Fraxel Lazer Rehabilitasyonu tarafından etkilenen derin dermal dokuları onarır. Netice olarak, ihtiyarlamış ve güneşderi hasar görmüş cildi onarmak için ispatlanmış, tehlikesiz bir yaklaşım bulunmaktadır.