Genel Sağlık

Konutlulukta mastürbasyon yapılır mı?

.

.jpg

Mastürbasyonun konutluluk yaşamındaki yeri

Hürriyet yazarı ve Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe, mastürbasyonun konutluluktaki yerini anlattı.

Mastürbasyon, kendi kendini tatmin etme, cinsel fantezilerin ve cinsel hayal gücünün baki kullanımı ile reelleşir. Bu surattan hiçbir cinsel eylem bu hudutsuzlukta ve müthişlikte gerçekleşemez.

Mastürbasyonu yalnızca partneri olmayan şahıslar reelleştirmez, konutlu çiftlerde de yaygın olarak görülür.

Mastürbasyonun fiziksel hiçbir makûs tesiri yoktur. . Woody Allen ’ın dediği gibi; “Mastürbasyonu küçümsemeyin zira mastürbasyon çok hoşlandığınız biriyle seks yapmaktır.”

8590.jpg

Zaman içerisinde yapılan araştırmalar neticesinde mastürbasyonun, fazlaya kaçılmadığı sürece hasarlı olmadığı tespit edilmiştir. Başka Bir Deyişle iki günde bir yapılan mastürbasyonun şahsa bir hasarı olmaz.

Ancak mastürbasyon, her an tutulma fobisiyle süratle yapılmaya çalışılırsa erkeği erken boşalmaya programlayabilir.

Kişinin hafiflemesine ve kimseye hasar vermeden cinselliği yaşamasına takviyeci olduğu içinde natüreldir ve kumpaslı cinsel partneri olmayan bir erkek için en kolay tatmin yöntemidir.

8591.jpg

Konutlulukta mastürbasyon cinsel hayatı renklendirir

Çiftlerin, hem fertsel olarak, hem de karşılıklı olarak mastürbasyon uygulamaları natüreldir.

Konutlulukta mastürbasyon, eşler arasındaki cinsel ilişkiye pozitif katkılarda bulunabilir, cinsel hayatı renklendirebilir, cinsel duyarlılığın ve cinsel tutkunun çoğalmasını sağlayabilir.

Konutluluk yaşamında cinsel birleşme dışında kalan tüm cinsel doyum yolları arasında konutluluk ilişkisine en az hasarı değen cinsel doyum yolu; mastürbasyondur.

8592.jpg

Mastürbasyon derisel birlikteliğin yerini yakalayamaz

Mastürbasyon, cinsel hayatın yalnızca ehemmiyetli bir parçasıdır. Tek başına sevginin, derisel birlikteliğin, sezmenin yerini yakalayamaz, yakalamamalıdır.

Eşlerin cinsel ilişkiden sakınması ve mastürbasyona sığınması banal karşılanmamalıdır. Bu gibi vaziyetlerde cinsellikle alakalı tehdit edici, rahatsız edici unsurlarının var olabileceği düşünülmeli ve bunlar denetlenmelidir.

8012.jpg