Genel Sağlık

Kolayca yapılabilen 10 atkuyruğu modeli

.jpg

Atkuyruğu sadece ‘komşu kızı’ ya da ‘lise günlüğü’ saç modeli de-ğil-dir! Her kadının yaşadığı kötü saç günlerinde bir numaralı kurtarıcıdır.

Tarif defterinizde mutlaka olması gereken bu modellere de göz atın. ‘Başınıza gelebilecek’ kötü sürprizlere en şık şekilde hazırlanın.

29481.jpg

Saçınızın fönü bozulmaya başlamışsa hemen yumuşak bir lastik toka alın ve toplayın. Başınızın taç, yani tepe noktasını kabartın ve bu noktanın hemen altından atkuyruğu yapın. Tokayı kendi saçınızla kamufle edebilirsiniz.

29482.jpg

Bu model 2012 yaz podyumlarından…Çok zarif, değil mi? İnce bir bant kullanarak günlük, ışıltılı bir bant kullanarak gece şıklığı elde edebilirsiniz.

29483.jpg

Seksi oval yüzler için dominatriks atkuyrukları mükemmel bir seçim olabilir. Islatın, gerin ve toplayın. Bu modelde etrafa kaçışan teller istemiyoruz.

29484.jpg

Sokakların tanrıçaları burguları kullanabilir. Saçlarınızı ortadan veya yana doğru ayırın. Burguları atkuyruğu yapacağınız noktanın hemen yanına tel tokalarla sabitleyin ve saçınızı toplayın. Bu modeli yapmak ortalama bir buçuk dakika sürüyor!

29485.jpg

En güzel saç trendlerinden birini atkuyruğuyla birleştirelim: Örgüler! Saçınızı bir yana ayırın ve öndeki tutamı geriye doğru örün. İnce lastik bir tokayla bağlayın. Sonra atkuyruğunu yapın. Örgüyü ister tek, ister çift tarafta deneyebilirsiniz.

29486.jpg

Kırmızı halı için böyle kolay bir model seçilebileceğini düşünür müydünüz? Saçlarınız henüz ıslakken köpük sürün ve parmaklarınızla dalgalandırın. Bir yana doğru alın ve enseden asimetrik şekilde toplayın. Önlerden kahkül bırakabilirsiniz.

29487.jpg

İşte kolay kabaran saçlar için süper çözüm! Yanlardan gerin, tepe noktasından dağınık ve kabarık bırakın. Saçlarınızı enseden topladıktan sonra atkuyruğunuzu kabartın.

29488.jpg

Bu modelin tüm özelliği tatlı mı tatlı tokasında… Atkuyruğu ve saç örgüsünden hoşlanıyorsanız mutlaka farklı tarz ve renklerde tokalar alın.

29489.jpg

Bu çok seksi atkuyruğunu iki adımda yapıyoruz. Önce saçlarınızın yarısını, sonra diğer yarısını toplamanız gerekiyor. Kulağınızın hemen üstünden saçınızı iki parçaya ayırın ve önüne bombe vererek taç noktasında toplayın. Ensenize dökülen diğer saçları toplamak için bir saç tutamı kullanacağız. En kenardan bir tutam alın, ensedeki saçların altından geçirin ve atkuyruğuna dolayarak sabitleyin. Tüm saçları aldığınızdan emin olun.

29490.jpg

Retro bir bombeyle dalgalı bir atkuyruğu da deneyebilirsiniz. Bu kez lastik toka değil mandal toka kullanacağız . Sadece saçlarınızı alınve mandal tokayla sabitleyin. Bu ona doğal bir gevşeklik kazandıracak.

29491.jpg