Genel Sağlık

Kız arkadaşınızla paylaşmamanız gereken 9 şey…

.

.jpg

Bazen keder, bazen sevinç paylaşılır, aileden biri olur arkadaşlar… Belki evlenene kadar bir sürü erkek arkadaşınız olur ama bir tane can dostu bulmak daha zordur.

Üniversiteye gidersiniz, birlikte kantinde baktığınız çocuk, paylaştığınız büyük sırlar o zaman size aşılması zor dağlar gibi görünür.

İş ortamına girdiğiniz zaman daha iyi anlarsınız o dostukların nasıl masum olduğunu. Arkadaş, hayat demektir. Bir ömrü paylaşırsınız fakat bir yere kadar… En yakın kız arkadaşlarınızla bile paylaşmamanız gereken şeyler var.

25853.jpg

Eski erkek arkadaş

İşte listede olmayı hak eden seçeneklerden birisi! İlişkinizin derinliğinin önemi yok, bu asla atlatamayacağınız bir girişim olur. Eski erkek arkadaşınızı ait olduğu yerde bırakın, gitmenize nasıl olup da izin verdiğini düşünürken arşınladığı sokaklarda, asla sevgili arkadaşlarınızın yanında değil.

6166.jpg

Parfüm

İlk bakışta bencillik gibi gelecek ama bir de şöyle düşünün; uzun zamandır kullandığınız ve sizinle özdeşleşen parfümün aynısından samimi kız arkadaşınız kullanıyor. Halbuki bahsi geçen koku sizin imza kokunuz, neredeyse kimliğinizin bir parçası olmuş. Tabi ki insanların kullandığınız parfümü almasını engelleyemezsiniz ama bireyselliğinizi korumak için kokunuzu kendinize saklayın, pişman olmayacaksınız.

5257.jpg

Kıskançlık

Bunun kız arkadaşlarınızla paylaştığınız bir şey olmadığını söyleyebilirsiniz. Ama yakın olduğunuz birisinin başınıza iyi bir şey geldiğinde, sizinle birlikte sevinmediğini  fark ederseniz nasıl hissedersiniz? Bir arkadaşa verilebilecek en kötü tepki onun acı ya da mutluluğunu paylaşmamaktır. Ayşe yeni bir araba aldığında, Fatma hoşlandığı çocukla çıkmaya başladığında ya da Hande terfi aldığında o küçük canavarla baş edin ve arkadaşınız için mutlu olun!

5171.jpg

Kötü alışkanlıklar

Acının ortaklık, paylaşım sevdiği söylenir ama eğer bir arkadaşınızın yeni bir kötü alışkanlık edinmek üzere olduğunu fark ederseniz, kendinizi ona eşlik ederken bulmayın. McDonalds’a gece ziyaretleri, sigara ve alkol kullanımı ya da dedikodu, kendiniz olmaktan ödün vermeyin, reddetmeyi bilin.

3230.jpg

Reçeteler

Bunu çok ciddi bir uyarı kabul edin; ne kadar yakın olduğunuz önemli değil, aranızda doktorculuk oynayıp ilaç alışverişi yapmayın. Masum bir fikir gibi görünebilir ama çok kısa bir zamanda korkunç bir kabusa dönüşebilir.

7753.jpg

Kötü kokan ya da kötü tadı olan yemekler

Birlikte yemeğe çıkıyorsunuz ve en yakın arkadaşınız ısmarladığı yeni menüden bir çatal aldıktan sonra “Aman tanrım ne kadar kötü” diyip, tadına bakmanızı öneriyor. Görmek istediğiniz değişikliği siz yaratın ve sadece enfes bir yemeği paylaşmayı teklif edin.

913.jpg

Rimel

Çoğu zaman makyaj malzemelerini paylaşmak son derece doğal gelir, özellikle de dışarı çıkmak için gereken hazırlık süreci beraber geçiriliyorsa. Ama çoğu doktora göre bir istisna var. Maskara bakteri ve enfeksiyon silahına dönmeye en meyilli makyaj malzemesi.

9355.jpg

Karamsarlık

Eğer ruh haliniz iş, erkekler, trafik vs ile ilgili şikayet etmek istiyorsa bunun için kız arkadaşlarınızla paylaşmak kesinlikle uygun. Problem, spesifik bir şey hakkında inanılmaz takıntılı hale geldiğinizde başlıyor. Arkadaşlarınızı asla sizinle aynı fikri paylaşması için zorlamayın.

5687.jpg

Para

Burada lafı geçmeyecek küçük miktarlardan bahsetmiyoruz. Pek çok örneği vardır ki arkadaşlıklar para mevzularının stres ve baskısı altında parçalanıyor. Maddi konular kendi kendine canınızı sıkmaya yeterliyken, bu çerçevenin içine bir de sevdiğiniz insanın girmesine izin vermeyin ve arkadaşlarınızla büyük miktarda para alışverişinde bulunmayın.

9667.jpg