Genel Sağlık

Kısırlığın reçetesi yine doğadan!

.jpg

Günlük hayat stresinin tetiklediği ve son günlerde hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça görülen kısırlığın kader olmadığını belirten uzmanlar alternatif tıbbın kapılarını sonuna kadar açıyor.

Siz de bu bitkileri tüketerek bebek sahibi olma şansınızı arttırın!

22551.jpg

Ispanak

İçeriğinde bulundurduğu çinko sayesinde kısırlığa karşı birebir olan bir bitkidir. Kısırlık tehlikesiyle karşı karşıya olan bireyler ıspanağı bolca tüketmelidir.

22550.jpg

Karnabahar

Kısırlığa karşı B6 vitamininin iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Karnabahar içeriğinde bol miktarda B6 bulundurduğu için bu tür bir durumla karşı karşıya kalanların bolca tüketmeleri önerilir.

21793.jpg

Ayçiçeği

Sperm sayısını arttırmada oldukça etkilidir.

22549.jpg

Yulaf

Yulafta yine ayçiçeği gibi sperm miktarında artışı sağlayan bir bitkidir.

22548.jpg

Ahududu

Ahududu bitkisi demlenip suyu kaynatılmak suretiyle içilecek olursa, hem kadınlarda hem de erkeklerde kısırlığa karşı etken bir madde olacaktır.

21588.jpg

Zencefil

Erkeklerde sperm sayısını arttıran, kadınlarda ise yumurta sayısının artmasını sağlayan bir bitkidir. Kısırlık tehdidine karşı tüketilmesi gereken bir bitki niteliğindedir.

22547.jpg

Bamya

Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine yardımcı olur. Lif oranı yüksek bir besin olan Bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır. Mineraller açısından da zengin bir sebze olan Bamya, halsizliğe iyi gelir. Tüm bunların yanında bamya, erkeklerdeki sperm kalitesini arttırır.

19954.jpg

Turp

Bin bir derde deva olan turp sindirim ve karaciğer tıkanıklıklarını etkili biçimde giderir. Erkeklere sağladığı faydalar ise saymakla bitmez. Turp ve turp suyu erkekte sperm sayısını arttırır.

22545.jpg

Keçiboynuzu

Arginin yapı itibarıyla sperm sayısını ve kalitesini arttırıcı bir madde olup, erkeklerde kısırlık durumunda bolca tüketilmesi gereken bir maddedir.

22546.jpg