Kırmızı ve mor meyveler hangi hastalıklara iyi geliyor?
Sağlık Yazıları

Kırmızı ve mor meyveler hangi hastalıklara iyi geliyor?

Sağlıklı bir hayat için dikkatler tükettiğimiz besinlere yöneliyor! Sağlıklı bir hayatın temeli olan beslenme, spor, kaliteli ve sağlıklı bir hayatın temelini oluşturmaktadır. Tükettiğimiz besinler bir çok hastalığa karşı direnç sağlayarak daha kaliteli bir yaşam sağlamaktadır. Özellikle mor ve kırmızı meyveler antioksidan kaynağı olmakla beraber yaşam meyveleri olarak anılmaktadır. 

KANSER HASTALIKLARINDAN BİR ÇOK HASTALIĞA KADAR…

Ahududu, karadut, yabanmersini, kızılcık, çilek, kiraz, üzüm gibi mor ve kırmızı meyveler antioksidan açısından oldukça zengindir. Boyutlarına oranla işlevleri büyük ölçüde olan bu meyveler kanser hastalıklarından korumasından cilt güzelleştirmesine kadar bir çok fayda sağlamaktadır. 

İLTİHAPLANMA YA KARŞI!

İnsan vücudunda iltihaplanmaya neden olan romatoid artriti azaltmaya yardımcı olan Quercetin isimli antioksidan bileşen etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda kadınların en büyük takıntısı olan cilt yaşlanmalarının önüne geçmektedir. 

HASTALIKLARA KARŞI VÜCUT DİRENCİNİ ARTTIRIYOR!

Mevsim değişikliğine göre değişen ve insan vücudunu halsiz bırakan aynı zamanda stresin ve çevre kirliliğne bağlı olarak gelişen vücutta ürettiği hücrelere zarar vererek kanser, kalp damara rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa karşı vücut direncini arttıran kırmızı ve mor meyveleri günlük yaşamda bol bol tüketerek kaliteli bir yaşam sağlayabilirsiniz.