Genel Sağlık

Kilo vermek için lifli yiyecekleri deneyin!

Lifli gıdaları perhiz listenize ilave ederek kilo verin!

.jpg

Lifli yiyeceklerle beslenerek perhiz listenizi kuvvetlendirebilir ve kilo verme sürecinizi süratlendirebilirsiniz. Hatta lifli yiyeceklerle beslenerek sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme ismine de büyük bir adım atmış olur ve daha zinde bir yaşam sürebilirsiniz.

22362.jpg

Diyeti gösteren kahvaltıdır! Sizi tok yakalayacak bir kahvaltı menüsü tüm gün rahat etmenizi sağlar. Yulaf ezmesi başta olmak üzere kahvaltı gevrekleri harcayın. Gevreğinizi bir tatlı kaşığı keten tohumuyla zenginleştirebilirsiniz.

Kahvaltıda meyve harcayın. Özellikle mevsim meyvelerinden armut yiyin. Portakal suyunu taneleriyle beraber için. Size hem enerji verir, hem de tok meblağ.

23346.jpg

Çavdar ekmeğiyle renkli sandviçler hazırlayın. Öğlen kendinize susamlı ekmek izni de verebilirsiniz.

Öğlenleri çorba içmek sizi tok meblağ, bir kase sebe çorbasını orta dilim bir çavdar ekmeğiyle yiyebilirsiniz.

Çikolata yemekten çekinmeyin.

35928.jpg

Mısır hem lif zengini, hem de çok lezzetlidir. Yağsız ve tuzsuz olarak patlamış mısır da harcayabilirsiniz. Ara öğünde de meyve yiyin. meyve tabağınızı badem ve fındıkla kuvvetlendirerek lif oranını çoğaldırın. Bedeninizin sağlıklı yağlara lüzumu vardır.

Beyaz süt yerine çikolatalı süt içebilirsiniz.

32196.jpg

En beğendiğiniz çorbalara nohut ilave edin. Nohut hakikat bir lif ve sağlık kaynağıdır. Kepekli makarna yiyebilir, makarna sosu için yeşillikleri ve çok az ölçüde zeytinyağı kullanabilirsiniz. Kekik ve nane metabolizmanızı hızlandırır.

25031.jpg

Diye yaparken tatlı yenmez gibi bir kural yoktur. Özellikle dondurmayı rahatlıkla her mevsim harcayabilirsiniz. Aromalı olanları seçim etmeyin. Sade dondurmanızı meyve ve kuruyemişlerle siz zenginleştirin.

28238.jpg

Perhizin yanı gizeme lifli yiyecekler, kalp başta olmak üzere sıhhate mucizevi fayda sağlıyor.

Lifli gıdların faydalarını görmek için tıklayın!

36621.jpg