Genel Sağlık

Kendinizi 4 haftada yenileyin!

….

.jpg

Uzun zamandır yaşamınızda yenilik yapmak istiyor, fakat nereden başlayacağınızı öğrenemiyorsanız sizi baştan yaratacak cümbüşlü bir rehber hazırladık! Yeni biri olmak için dört haftanız var!

16970.jpg

İlk hafta yeni bir başlangıç olsun!

İşe pak hava almakla başlayın. İlk gün şehrin hengamesinden uzaklaşın. Yanınıza bir dostunuzu veya kitabınızı alıp deniz kenarına inin. Bu hafta televizyon ve bilgisayardan olası olduğunca uzak durun. Hatta bir gün cep telefonunu dahi kapatabilirsiniz. Bu haftayı çoğunlukla kendinize ayırın.

1451.jpg

Diş hekiminizden buluşma alın.

Hata kendinize yeni bir diş fırçası, diş ipi ve macunu alın. Artık spor için mazeret bulmaktan bırakın ve şipşak haftalık spor programı oluşturun. Bu hafta sıhhatli beslenmeyi de programa katıyoruz. Sebze ve meyve alışverişi yapmayı ilgisizlik etmeyin.

18956.jpg

İkinci haftaya dans ederek başlayın!

Bu haftaya dans ederek başlamak istemez misiniz? Dans ederek hem formuna gözetirsin, hem eğlenirsin. Makûs alışkanlıklarından kurtulmak için bu haftayı seçiyoruz. Tırnak yemek, sigara içmek, dudak yemek, hayır diyememek gibi tam meseleleri bu hafta çözüyoruz. Gerekirse dayanak almalısın

3604.jpg

Su içmenin bedenin için ne kadar bereketli olduğunu öğreniyorsun değil mi? Kendini hakimiyet et bakalım yeterince su içiyor musun? Uyku meseleyi, gözünde mesele var mı? Varsa bu hafta hekimden buluşma alıp gitmek için çok uygun.

Bu hafta en uygun zaman gibi duruyor. Bir buluşma alıp gitmeye ne dersiniz? Artık kumpaslı spor yapacağına göre iyi bir eşofman ekibi, spor kundurası ve istersen konutta kullanılacak birkaç fitness aleti satın alabilirsiniz.

13609.jpg

Her gün iki değişik meyve yiyin. Bu hafta beslenme tasarınıza meyve yoğunluğu ilave edin ve her gün iki değişik çeşit meyve yiyin. Ayrıca akıl ve beden için yoga, meditasyon yapmaya başlayabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmiyorsanız, CD ’lerini satın alabilir veya kursa gidebilirsiniz.

15107.jpg

Dördüncü haftada kahvaltınızı kumpasa sokun!

Sabah kahvaltılarını kumpasa sokma zamanı geldi. Zengin bir kahvaltı alışkanlığını edinmeniz için bu hafta her gün kesinlikle kahvaltı edin. Ne yediğiniz kadar, nasıl yediğiniz de önemlidir.

Yüzünüzü canlandırmak için bu hafta bakıma ayırıyoruz. Peeling, cilt bakımı ve elbette buna beden bakımını da ilave edeceğiz. Hoşluk, bakımdan kazanç unutmayın! Ayrıca bu hafta seni gerginleştiren vaziyetleri tespit edip, uzak durmanın yollarını aramak iyi bir fikir olacaktır.

19110.jpg
.