Genel Sağlık

Kendi kuaförünüz olup 5 sorunu yok edin!

.jpg

‘Her dakika kuaföre gidilmez ki!’ diyen biriyseniz sizlere şimdi harika 5 önerimiz var. 5 sorununuza 5 öneriyle hem pratik bir şekilde saçlarınızı güzelleştirecek, hem de acil durumlarda yardımınızı kendiniz yapacaksınız.

32938.jpg

Sorun 1: Kırıklar

Uçlar çok mu kırık? Biraz jöleyle uçları tutam tutam ayırarak kendi halinde kurumalarını sağlayın. Zamanınız daha çoksa arkadan uçları içeri toplanarak topuz yapın. İçe doğru fön çekmek de bir süre idare etmenizi sağlar. Ama bunu yapmadan önce kuru saçlar için hazılanan ve durulama gerektirmeyen kremler kullanmak gerekir.

32517.jpg

Sorun 2: Rengin solması

Boyası akan saçlar için en iyi çözüm, renk koruyucu şampuanları ve kremleri kullanmak. Bunun dışında saç üzerinde katman oluşturarak boyasının akmasını ve rengin solmasını engeleyen ürünleri de kullanabilirsiniz.

31954.jpg

Sorun 3: Boya zamanı

Saçların boyası gelmiş. Ama boyatmaya zaman yok. Tatsız bir sonuçla karşılaşmak istemiyorsanız kendiniz boyamaya kalkmayın. Acil çözüm olarak saç spreyi ve maskaralardan yararlanın. Uygulayacağınız modellerle de boya zamanı gelen saçları gizleyebilirsiniz. Örneğin, tepede sıkıca toplayın ya da arkadan gevşekçe örün.

10563.jpg

Sorun 4: Uzamış kahkül

En iyisi tutamları burarak saçları tepeden tokayla tutturmak. Bu model hem çok şık, hem de kahkülünü uzatmak isteyenler için ideal. Ayrıca kahkülleri yana da tarayabilirsiniz. Biraz el becerisine sahip olanlar ise kahkülünü zigzag yaparak kesebilir.

16828.jpg

Sorun 5: Bozulmuş kesim

Kesimden yaklaşık iki ay sonra model bozulu, saç bir türlü şekle girmez. Böyle bir durumda saçların ön kısmını ortadan ayırıp yana doğru tarayın ve köpükle sabitleyin. Saçlarınızı kulak arkası yaparak da dağınık görünümünü önlersiniz. Diğer bir yol da saçlaro öne atıp bolca jöleleyerek dağınık göstermek.

18004.jpg