Göbek eriten yoğurt kür tarifleri nelerdir? Göbek eriten yiyecekler nelerdir?
Sağlık Yazıları

Göbek eriten yoğurt kür tarifleri nelerdir? Göbek eriten yiyecekler nelerdir?

1) LİMONLU YOĞURT KÜRÜ

İlk olarak kişiye göre değiştirerek ekleyebileceğiniz;

Malzemeler;

– Az yağlı 3 yemek kaşığı yoğurt,

– Yarım limon,

– Yarım çay kaşığı zerdeçal.

Malzemelerle zerdeçalı, yarım limonu sıkıp suyunu ve yoğurdu karıştırın ardından akşamları uyumadan önce bu karışımı tüketin ve hiç bir şey yemeyin.

Fakat bu kürü tüketirken dikkat etmeniz gereken bazı belli başlı konular vardır. Bunlardan biri de hiç hareket etmeyen birinin kilo vermesi oldukça zordur. Bu durumda hiç hareket etmeyip sadece bu kürü tüketenler olumlu bir sonuç elde edemezler günlük kendinize yürüyüş, yavaş tempoda koşma gibi egzersizleri alışkanlık haline getirmelisiniz. Ardından bir diğer önemli uyarı ise zayıflama sürecinde 3 tehlikeli beyaz dediğimiz; un, tuz ve şekerden olabildiğince uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

limonlu yoğurt kürü

2) GÖBEĞİNİZDEKİ YAĞLARDAN BU KÜR İLE KURTULUN!

Mazlemeler;

– 1 adet limon,

– 250 gr yoğurt,

– 4 yaprak maydanoz,

– 4 yaprak deretoyu

 Maydanoz ve dereotunu bir kasenini içersine doğrayın ardından limon suyunu yoğurtla beraber karıştırın. Hafta içerisinde yaklaşık iki kere bu kürü uykulayın. Akşamları uyumadan 3 saat önce tüketmeyi unutmayın!

 

 

göbek eritme kürü

4) SOĞANLI KÜR;

Malzemeler;

– 250 gr yoğurt,

– 4 yaprak nane,

– 1 avuç içi kadar semizotu,

– 1 dal taze soğan.

 Taze soğanı ve naneyi ince ince doğrayın, ardından semizotunu ve yoğurdu da karıştırın. Bu kürü haftada yaklaşık 2 kere uygulayın. Aynı şekilde geceleri uyumandan önce tüketmeniz çok önemli.

 

 

 

soğanlı yoğurt kürü