Kanser riskini azaltan yiyecekler bol bol yoğurt yiyin!
Sağlık Yazıları

Kanser riskini azaltan yiyecekler bol bol yoğurt yiyin!

 Sağlıklı yaşamın temelini oluşturan sağlıklı beslenme özellikle belli bir yaştan sonra oldukça gerekli olan bir durumdur. Çağımızın hastalığı olan kanser bu kadar yaygın bir durumdayken kendimizi bu hastalıktan korumanın yolları elbetteki bulunuyor. Özellikle yediğiniz şeyler bu noktada önem taşıyor. 35 yaş sonrası kadınlar için bazı besinleri tüketmenin kanser riskini azaltması açısından  çok önemli olduğunu vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir’den kanser hakkında merak edilen her şeyi öğrendik. Peki kanser riskini azaltan yiyecekler neler? İşte kansere yakalanmamak için hayatınızından asla çıkarmamanız gereken besinler! 

KANSERİ ÖNLEYEN MUCİZE BESİN FASULYE!

Fasulye kanser riskini azaltan yiyecekler arasında ilk sırada yer alsıyor. Özellikle kalp krizi ve meme kanseri riskini  azaltan bu yiyecek kadınlık hormonlarının dengeli olmasına katkı sağlıyor. 

YAĞLI BALIK TÜKETİN! 

Haftada iki-üç kez yenebilecek yağlı balıklarda en yararlı unsur Omega-3 yağ asitleridir. Somon, sardalye gibi balık çeşitleri hücre zarının güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ruhsal problemlere de iyi geldiği bilinmektedir. 

AZ YAĞLI YOĞURT YEMEK YEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR! 

Yoğurdun insan sağlığına olan faydalarını bilmeyen yoktur. Sindirim sistemi ve bağırsakları düzenleyen yoğurt aynı zamanda kadınlarda meme kanseri riskini de azaltıyor. Birçok konuda yarar sağlayan yoğurt aynı zamanda mide ülseri ve vajina enfeksiyonu risklerini de azaltıyor. 

YAZ AYLARININ ENFES LEZZETİ ÇİLEKLE KANSERİ ÖNLEYİN! 

Çilek, ahududu, böğürtlen ve kızılcık gibi meyveler özellikle meme, mide ve bağırsak kanseri risklerini azaltan meyve grupları arasında yer alıyor. C vitamini ve folik asit açısından çok zengin olan bu meyveler, cildi yaşlanmaya karşı da koruyarak cildin yenilenmesini sağlıyor.