Detoks yapmanın yolları nelerdir? Detoks yapmaya kendimizi nasıl alıştırırız?
Sağlık Yazıları

Detoks yapmanın yolları nelerdir? Detoks yapmaya kendimizi nasıl alıştırırız?

Her ne kadar görünüşü güzel olsa bile uygulama şartları çok zor olan detoks yapmaktan çekiniyorsanız. Detoks yapmaya kenidinizi alıştırmak için sadece sağlıklı beslenmeyi kendinize alışkanlık haline getirmeniz yeterli olacaktır. Sizler için hazırladığımız uygulaması kolay olan detokslara bakabilirsiniz. 

1) Detoksu kolay yönden alışkanlık haline getirme yöntemlerinden biride limonlu sıcak su!

Günlük yaşamınızda kolaylıkla adapte olmanın yollarından biri de limonlu sıcak sudur. Limonun tadı her ne kadar ekşi olsa bile vücudunuzun dengesini toplayan etkili bir alkali besindir. Vücudunuzdan toksinleri atmanızı kolaylaştıracak ve karaciğer fonksiyonlarınada oldukça iyi gelmektedir. 

2) Yeşil sebzenin bir numarası yeşil smoothie!

Bir diğer alkali besinlerden oluşan karışım ise yeşil sebze ve meyce suyun karışımıdır. Gün içerisinde 5-6 öğününüzü yeşil meyve ve sebze tüketiminizi yeşim smoothie ile karşılayabilirsiniz. İnsan vücudu açısından mineral be vitamin değeri oldukça zengin olan yeşil smoothie günülk yaşamınızda bol bol tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

3) Çiğ yapraklı yeşil sebzeler

Günlük öğünlerinizde sebze tüketimini arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Günlük öğünlerinize yeşil yapraklı sebzeleri salata şekline getirerek çiğ sebze tüketebilirsiniz. Böylelikle bol bol tüketebilir ve kolay bir şekilde kilo alma olasılığınızı da azaltmaktadır.

4) Bol bol meyve tüketin!

Güne meyve ile başlayabilirsiniz. Meyveyi aç karnına tükettiğiniz zaman hafif bir detoks yapabilirsiniz. Meyve vücudu yormaz böylelikle sindirim sisteminizi sağlıklı bir şekilde etkilediğini biliyor muydunuz?

5) Sihirli bitkisel çaylar

Zencefil, rezene,  tarçın, nane gibi bitki çayları vücuttan toksin atıcı özelliği olduğu gün içerisinde bitki çayı tüketmenizi öneriyoruz. Gün içerisinde bitki çaylarını öğünlerden sonra tükettiğiniz zaman sindiriminiz kolaylaşır.