Kakao yağının faydaları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Kakao yağının faydaları nelerdir?

Yazın bronzlaşmak isteyenlerin yardımına koşan kakao yağı faydalarıyla da duyanları şaşırtıyor. İçerisinde bulunan E vitamini ile cildin nem kaybını engelleyen kakao yağı, hamilelik sırasında oluşan çatlakların giderilmesini de sağlıyor. Kakao yağı, içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından cildi tahriş etmiyor. Güneş sonrası nemini kaybeden ve kuru cildin tedavisinde kullanılan kakao yağını, havuç ve susam yağı ile karıştırarak cildinize olan etkisini daha çok arttırabilirsiniz. Böylece güneşten gelen zararlı ışınlara karşı korunmamızı sağlıyor.

İşte kakao yağının bilinmeyen faydaları:

Cildi nemlendirir: Özellikle hassas ve aşırı kuru cilt yapısına sahip kişiler için ideal bir nemlendiricidir.

Dudak çatlamaları: Küçük bir parça kakao yağını alın ve dudaklarınıza sürün. Muhteşem kokusuyla dudaklarınız gün boyu nemli ve sağlıklı kalsın.

Cilt masajı: Hamilelik veya kilo alıp verme durumlarında çatlak oluşumun önlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besler, doğal bir parlaklık ve esneklik kazandırır. 

Saçlarınız için: Bu mucizevi yağ, saçlarımızı da besler, yumuşak ve doğal parlaklığa kavuşmasını sağlar.

Kakao yağının yan etkileri: 

Kakao yağının içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından dolayı cildi tahriş etmez ve yan etkilere neden olmaz. 

Kakao yağının fiyatı nedir?

Eczanelerde ve aktarlarda bulabileceğiniz kakao yağının, satılan yere göre fiyatı değişiklik gösterir. Ancak  ortalama 15 lira civarında olan kakao yağlarının organikleri ise, 40-50 lira civarındadır.