Genel Sağlık

Kadınların sekste yaptığı 10 kusur!

.jpg

Aralıksız kadın ve erkeğin ayrı seyyarelerden olduğunu söylenir durur. Peki sizce de erkek ve kadın yalnızca seks sırasında mı birbirine yakın olur? CİSED konutluluk ve ilişki terapistlerine seks sırasında yapılan kusurları anlatıyor.

Unutmayın, seks ‘kusur’ kabul etmez!

17417.jpg

1. Evvel anne sonra kadın olunmaz

Analık kavgasız kutsal bir olgudur. Bugün hangi cemiyete bakarsanız bakın analık kimliğin getirdiği aseksüelite vardır. Ancak bu kimliğinizi yatak odasının kapısına asmanız gerek. Zira eşiniz için siz onun evlenmeden evvel aşık olduğu ve arzu dinlediği kadınsınızdır. Bu bakış açısı konutluluğunuzun en sağlam esasıdır. Sizin analık kimliği ile sevgili kimliğini birbirine karıştırmanız da bu esasa balyozla vurmak gibi olacaktır.

Kadınlığınız analığın içinde yok olmamalıdır.

19889.jpg

2. Orgazm taklidi yerine dürüst olun!

Her şeyden evvel öğrenmeniz gerekir ki, her cinsel ilişkinin sonunda orgazm olmak zorunda değilsiniz. Orgazm taklidi yapmak erkeklerin tamamı tarafından yalanlanan ve istenmeyen bir tavırdır. Kadınlar böyle yaparak erkeğin kendisine olan saygısını kaybetmesini yasaklayarak ona iyilik yaptığını düşünür. Belki eşiniz o anda fark etmeyebilir ama daha sonra bilmesi ile kısır bir döngü içine girer. Aralıksız sizin orgazm taklidi yapıp yapmadığınızdan şüphelenecektir. Bu vaziyet de onda performans anksiyetesine dönüşür. Taklit yapmak yerine dürüst olun. Samimiyet ilişkilerde her zaman yerini bulacak bir davranıştır. Cinsellik mutlak orgazmlardan alana gelen ve kesinlikle orgazmla sonuçlanması gereken bir süreç değildir. Cinselliğinizin sonunda cebinizde kalması gerekenler, paylaşımların ve yaşanan haz anlarının bolluğudur.

İlişkinizdeki sırrı sakın kaybetmeyin!
Bir kadının yaptığı en büyük kusurlardan biri kocasına ya da erkek dostuna en yakın kız dostuymuş, ‘kankasıymış’ gibi muamele yapmasıdır. Bir Hayli kadın ilişki süresi uzayınca erkekle her şeyini paylaşmaya başlar. Oysa kadının da erkeğinden ayrı birer dünyası vardır. Kız dostlarınızla konuştuğunuz kadınsı birtakım mevzuları eşinizle paylaşmamanızda fayda var. Zira zati sizi kavramayacaktır. Kadının da erkeğin de kendine has bir sırrı olmalıdır. Bu da her iki tarafın birbirinde aradığı bir özelliktir. Bu vaziyetin deformasyonu da karşılıklı cinsel temennilerin eksilmesiyle ilişkinizi istemediğiniz bir noktaya çekebilir. Partnerinizin size olan arzusunun devam etmesini istiyorsanız onunla kadınlığa has mahremiyetinizi paylaşmayın.

20371.jpg

4. Eşinizin erotik film seyretmesini aşağılamayın!

Siz bu gidişatı istediğiniz kadar yalanlayın ama günümüzde bir hayli erkek ergenliğinde veya yaşamının bir yerinde kesinlikle erotik film veya porno izlemiştir.

Diğer yandan erotik filmler cinsel terapistler tarafından cinsel meseleleri olan çiftlere nasihat olarak sunulmaktadır. Eşinizi suçlamak ve aşağılamak yerine onun neden böyle bir tercihte bulunduğunu kavramak daha doğru. Bunu konuşulabilir bir mevzu olarak görmek ve gerektiğinde eşinizin erotik film izleme önerisine önyargısız yanaşmak yatak odanıza renk getirebilir.

17023.jpg

5. İlişki sırasında sessinizi kısmayın!

Erkek tabiatında cinsel olarak uyarılmak için dinlemeye ve görmeye gereksinim vardır. Bunu ondan esirgemeniz de en az onun kadar sizin de cinsel geçiminize tesir edebilir. Sezdiğinizi daha çok sezebilmek için duygularınızı dile dökmek, gerektiğinde inlemek, çığlık atmak gibi vücutsal duyumlarla dışa vurmak mutlu bir yatağın altın sırrıdır.

15048.jpg

6.

Sizin de kendinizi beğenmeniz ve hoşlanmanız yaşamınızı kurtaracak kadar ehemmiyetlidir. Unutmayın kendini hoşlanmayanı bir başkası gerçekten beğenemez. Kendine değer vermeyene kimse gerçekten değer vermez, veremez. Kısa ya da uzunsunuz, kilolu ya da çok cılız fark etmez. O sizinle olduğunuz gibi beraber olmak istiyor. Kendinizi beğenmeniz ve vücudunuzla barışık olmanız, cinsel yaşamdan zevk almanızın ilk ve en ehemmiyetli şartıdır. Eşinizle gerektiğinde aydınlıkta, sarih ışıkta beraber olun. Konutta iç çamaşırlarınızla gezin. İlk evvel kendi vücudunuzla flört edin.

15626.jpg

7. Başkalarını aşağılamayın!

Başka insanları vücutsal veya şahsiyetsel özellikleriyle aşağılamak kimse tarafından güzel karşılanmaz. Kimse kimseye benzemediği gibi değişik değişik özellikleri veya hataları olabilir. Ancak kendini müthiş kabul edip herkesi minik görmek, aralıksız tenkit etmek ve sarihlerini dile getirmek partneriniz için rahatsız edici bir hal alabilir.

Bu davranış da erkeklerin güzeline gitmez. Annesinin, kız kardeşinin veya kadın bir iş dostunun durup dururken tenkit etilmesi bir vakit sonra erkeğin bu tenkitleri manevileştirmesine yol açabilir. Bir gün o tenkitler birikip size dönebilir. Bunu usunuzdan çıkarmayın ve seks esnasında sakın ona bu cins şeylerden bahsetmeyin! Her şeye karşın insanlarla ve kendinizle barışık bir şahsiyet çizerek kendinize olan güveninizi ortaya koyun. Bu size müteveccih, uslarda daha pozitif bir portre çizecektir.

16697.jpg

8. Seksi emeller için kullanmak!

Cinselliği bir armağan gibi ruhun ve vücudun paylaşılması dışında bir emel için kullanmak ilişkinizin niteliğini bozacaktır. Bu gidişat kadınlarda çok daha öncekilere katlanan bir stratejidir. Ancak taş yerinde ağırdır. Cinsellikle günlük yaşamın birtakım kazanımlarını birbirinden ayrı yakalamanızda bereket var. Yatakta elde edebileceğiniz en büyük hasılat partnerinizle paylaştığınız hazlar ve hoş anlardır.

Usunuzdan çıkarmayın ki cinsellikle daha fazla sevgiyi veya gelecek garantisini elde edemezsiniz.

14825.jpg

9. Erkeğe özensiz davranmayın!

Her erkek ve elbette her insan sevilmek, adam yerine konulmak, önem verilmek ister. Kendine saygı dinlenmesini bekler. Partnerinin yalnızca tutumlarına değil kendine bakmasını, özen göstermesini de ister. Akşam partnerinin hoş elbiselerle kendini karşılamasını, hoş kokmasını, minik sürprizler hazırlamasını hayal eder. Kadının bu biçimde erkeğe özenli davranması kendine ve ilişkisine verdiği değerin bir göstergesidir.

15327.jpg

10. Yalnızca penise odaklanmayın!

Erkeklerin cinsel hazzı yalnızca penisten aldığı doğru bir bilgi değildir.

Bir erkeğin cinsel hazzı peniste yoğunlaşmış olabilir ancak tıpkı kadın gibi göğüs uçları da duyarlıdır. Ehemmiyetli olan kadının partnerinin vücudunu keşfetmesidir. Bu sebeple partnerinizle çıktığınız vücutsal yolculuğun ehemmiyetli yol ve kavşaklarını keşfedin.

14035.jpg
.