İstenmeyen Dövmelerden Kurtulma Yolu
Grip - Soğuk Algınlığı

İstenmeyen Dövmelerden Kurtulma Yolu

Vurma son zamanlarda gençler arasında git gide popülerleşmeye başladı. Bazısı sevgilisinin adını bedeninde ebedileştiriyor, bazısı hoşlandığı bir biçimi kimi ise onun için anlam ifade eden figürler yaptırıyor bedenine. Fakat bu şahıslar gençliğin verdiği rahatlıkla hırpalamayı yaptırdıklarından birgün o hırpalamadan bunalabileceklerini ya da ileriki hayatlarında o hırpalamanın onlara mesele teşkil edeceğinden hiç kuşku etmiyorlar.
Gün geliyor vurmanızı sildirmeniz gerekebiliyor. Bu operasyon vurma yaptırmaktan daha sıkıntılı ve maliyetli bir iş malesef.
Sanılanın aksine vurma sarih renkli olduğu zaman sildirme operasyonu daha güç oluyor, en çok beyaz derili insanlarda netice alınabiliyor. Lazerli Vurma sildirme operasyonunda verim %100 olmuyor her zaman.
Siyah, tek renk vurmaların çıkarılması, sarı kırmızı, yeşil vurmalardan daha kolay oluyor. Bu stil hırpalamalarda cildin yanması vb. meseleler ortaya çıkıyor ya da rehabilitasyon beceriksiz kalıyor.
Hırpalamanın silinmesini etkileyen bir etmende hırpalamanın derinliği. Vurma boyası ne kadar derindeyse silme operasyonu o kadar güç oluyor. Zira vurma lazerle silindiğinden lazer ışığının tesiri tenin ne kadar altına inerse o kadar azalıyor.
Lazerle Vurma sildirmede büyük rol oynayan değişik faktörse hırpalamanın yapıldığı bölge. Misalin surat ve boyun bölgelerinde çalışmak daha kolay oluyor. Zira o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun nedeni o bölgenin daha süratli iyileşme özelliğinin bulunması. Surat ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça vurma sildirme operasyonu dahada güç bir hal alıyor.
Yukarıda belirtildiği gibi lazerle vurma sildirme operasyonu her vurmada % 100 netice veremeyebiliyor.
Vurma sildirme operasyonu yalnızca lazer ile yapılmıyor. Değişik yöntemler misalin: Zımparalama ve o bölgeyi kesip atma.
Kesip atma operasyonu minik bir hırpalamanız varsa o bölgenin teni kesilip alınıyor ve bedeninizin başka bir yerinden ten alınıp o bölgeye yama yapılıyor. Fakat bu harekâtta renk değişiklikleri yaşanıyor bu surattan büyük hırpalamalarda değilde misalin tek bir harf yada minik bir biçim olan hırpalamalarda genelde bu operasyon uygulanıyor.
Değişik bir yöntem olan Zımparalama da ise vurma surat, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabiliyor. Zımparalama ile vurma sildirme operasyonu 1 ile 3 seferlik seanslarda tamamen yok olabiliyor. Ancak operasyon sırasında kanamalar olur ve seanslar zamanında pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekiyor.
Vurma taşınmasında hangi metot kullanılırsa kullanılsın bazı iz vazgeçme veya renk başkalaşımı olma ihtimali olasıdır. Zamanı iyileşmesi tenin ebadının üzerine bağlı olan değişken bir gidişattır. procedureler kullanılarak hırpalamanın derinliği ve hastanın iyileşme süresi hesaplanabilir.. Muhtelif prosedürleri hekime danışmak hasta için en iyi olandır. Bahsedilen alan hakkında tartışılmalıdır.