Genel Sağlık

İkinci randevuya hazırlanma rehberi

.

.jpg

1. Daha fazla gülümseyin

Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, gülümsemek her yerde önemlidir. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarıyor. Karşınızdakiyle tartışacak bile olsanız gülümseyin.

İlk buluşmada belki de az gülümseyerek kendini rahatsız hissetmesine sebep oldunuz. Ya da ondan sıkıldığınızı düşündü. Gülümseme hayat kurtarır!

12357.jpg

2. Sorular sorun

Birinin sizinle ilgilendiğini anlamanın en kolay yolu sorduğu sorular değil midir? Birini keşfetmeye çalışıyorsanız, onunla ilgileniyorsunuzdur. Elbette bunun bir ortası var. Sorgu memuruyla kaşif olmayı birbirine karıştırmamak gerekiyor. İlk buluşmalarda kişiliğini ve zevklerini anlamaya yönelik sorular sorun, hayatına dair değil… Size geçmişiyle ilgili soru sormaksızın bilgi veriyorsa dinleyin. Fakat ona yönelttiğiniz sorular ortak ilgi alanları bulmaya yönelik olmalı.

İlk buluşmada sorduklarınızla gözünü korkutmuş olabilir misiniz?

12358.jpg

3. Utangaç olmayın

Daha önce söylediğimiz iki maddenin özeti aslında bu. Bir araya geldiğinizde çekinmenize gerek yok. Birer yetişkin olduğunuzu unutmayın, birbirinize ilginiz var, bunu saklamak için hiçbir sebebiniz de yok! İltifat edin, gömleğinin ona ne kadar yakıştığını söyleyin. Gözlerinin içine bakın.

Daha önceki randevunuzdaki tutuk tavırlarınız sizden uzaklaşmasına sebep olmuş olabilir.

12359.jpg

4. Kendiniz olun

Bir başkası gibi davranmaya çalışmak çok zordur. O sizinle ilk kez ilgilenmeye başladığında tam anlamıyla ‘sizden’ hoşlanmıştı, değil mi? O yüzden başbaşa dışarı çıktığınızda asla giyinmediğiniz gibi giyinmeye, konuşmaktan hoşlanmadığınız konularda sohbetler etmenize gerek yok. Size aşık olmasını istiyorsanız, ‘siz’ olun.

Daha önce yapmacık tebessümleriniz ve zorlama esprileriniz oldu mu?

12360.jpg

5. Rahatlayın

Stres yapmanız gereken değil, aksine neşelenmeniz ve kendinizi iyi hissetmeniz gereken bir ortamdasınız. İlgilendiğiniz kişiyle zaman geçiriyorsunuz. Bunun tadını çıkarın. Sizin keyifli hissetmeniz ona da yansır, enerjiniz yükseldiğinde de çok daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Belki de ellerinize bakarak konuşmanız ya da saçlarınızla sürekli oynuyor olmanız ona itici gelmiştir.

12361.jpg