Genel Sağlık

Hoşluklarının nedeni artık gizem değil!

.

.jpg

Makyajlı ve makyajsız resimlerini karşılaştırıp şanlıların hoş mu, çirkin mi olduğuyla alakalı ‘gerilim’ yaratmaya gerek yok. Elbette onların da gizemleri var!

19728.jpg

Çağla Şikel:

”Saçlarıma sık sık tatlı badem yağı bakımı yapıyorum. Saçlarım kuruduğunda ya da matlaştığında dipten uca badem yağı sürüp en az bir ya da iki saat bekletiyorum. Ardından iyice duruluyorum. Kumpaslı yapıldığında gerçekten çok işe yarıyor.”

19739.jpg

Gülben Ergen:

”Cildim için natürel mahsuller kullanmayı seviyorum.

Son yarıyılda uyguladığım bal maskesi de bunlardan biri. Bir ölçü balı suratıma masaj yaparak uyguluyorum. Parlaklık veriyor ve gerginlik sağlıyor.”

19730.jpg

Yüksel Ak:

”Lavanta yağı, badem yağı, kakao yağı, kayısı yağı ve azıcık da bebe yağını karıştırıp bedenime sürüyorum. Bu karışım çok güzel kokulu, harika bir ıslatıcı haline geliyor. Şu an hamile olduğum için çatlak önleyici misyonu da görüyor.”

19731.jpg

Ceylan Çapa:

”Cildimi iyi arınmak ve ıslatmak benim için çok ehemmiyetli. Cilt pakliği sonrası suratımı hindistan cevizi yağıyla ıslatıyorum. Hem natürel, hem de hafif yapısıyla cildime çok iyi geliyor.”

19732.jpg

Burcu Güneş:

”Natürel bakım yöntemlerini sıklıkla kullanıyorum.

Bir öbür bakım gizemim ise, deniz tuzu ve bir ekip aromatik yağları karıştırmak… Yasemin, portakal, badem, lavanta, jojoba yağı gibi yağları deniz tuzu ile karıştırıp, bedenime peeling yapıyorum. Bu yöntem sayesinde cildimden ölü teni atarken, aynı zamanda da ıslatıyorum.”

19733.jpg

Ahu Yağtu:

”Haftada iki kere suratımı sodayla deviriyorum. Soğuk soda cildimin canlanmasını ve gözeneklerimin sıkılaşmasını sağlıyor.”

19734.jpg

Özge Özberk:

”Türk kahvesi içtikten sonra dibinde kalan telveyle ellerime peeling yapıyorum. Bu annemden bildiğim bir gizem. Ellerinizin üstünü ve tırnak diplerinizi kahve telvesiyle iyice ovalayın ve ılık su ile durulayın. Neredeyse krem sürmeye gerek kalmayacak kadar yumuşadığını göreceksiniz.”

19735.jpg

Pelin Karahan:

”Kivinin gözaltlarını hafifletici tesirini duymuştum.

İnce dilim halinde gözlerinizin üzerine koyuyorsunuz; gözlerinizi hem dinlendiriyor, hem de göz altındaki koyu halkaların rengini alıyor. Bu yöntem kurtarıcım oldu.”

19736.jpg

Fatma Topbaş:

”Saç bakımına her zaman özen gösteririm. Natürel maskelerin yanı gizeme, bu ara uyguladığım özel bir yöntemim var. Şampuanımın içine bir ölçü bal koyuyorum ve karıştırıyorum. Bu karışımla saçlarımı deviriyorum. Böylece saçlarım hem besleniyor, hem ıslıyor.”

19737.jpg

Siren Ertan:

”Annemin önerisini dinliyorum ve arada sırada geceleri uyumadan evvel suratıma Bepanthen sürüyorum. Cildimi derinlemesini ıslatıyor ve çok iyi sezdiriyor.”

19738.jpg
.