Hergün yıkanması gereken ev eşyaları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Hergün yıkanması gereken ev eşyaları nelerdir?

Kadınların temizlik konusunda ne kadar titiz olduğunu biliyoruz fakat bazı eşyaların hergün yıkanması gerektiği konusunda eksiklerimiz olabilir. İşte o eksikler

Kötü bakterilerin yuvası olan aslında mutfak eşyalarını temizlemede kullanım amacı taşıyan düzenli olarak değiştirmediğiniz sürece ciddi anlamdan sağlık açısından tehlike boyutuna gelebilir. Süngerlerinizi düzenli olarak değiştirin ve her temizlik sonrası temizlik süngerlerinizi temizlemeyi unutmayın!

1513430282-axpk.18

Günlük temizlenmesi gereken ev eşyaları arasında kesme tahtanızı mutlaka temizlemelisiniz. Plastik tahta olsa bile mutlaka sirkeli suyun içerisinde bekletmelisiniz bıçak izlerinizin içinde kalan bakterilerden arındırmış olursunuz.

1513428908-cxCm.56

Her duş aldıktan sonra banyonuzun ıslaklığını almalısınız. Duş yaparken banyonunda temizlendiğini dünüşüyorsanız bu son derce yanlıştır. Her banyo sonrasında banyonuzdaki ıslaklığı kuru bir bez yardımı ile ıslaşklığını almalısınız. Aksi taktirde banyonuzda bakterilerin oluşmasına zemin hazırlamış oluyorsunuz.

1513429224-aS52.01

Kadınların vazgeçilmez kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri ve uygulamada yardımcı olan makyaj fırçaları her şeyden önce cilt sağlığınız için her gün makyaj fırçalarınızı da temizlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde fırçalarınız tozlanıp sürekli olarak cildinize uyguladığınız ürünlerin artığı mikropların oluşmasına zemin hazırlamaktadır, fırçalarınızı düzenli olarak temizlemediğinizde cildinizde sivilcelenmeler olabilir.

1513429419-3N6b.jpg

Anahtarları gün içerisinde bir çok yere atıyoruz, oysaki anahtarlar asansör düğmelerinden daha pistir. Gün içerisinde aklınıza her geldiğinde antiseptik özelliği olan bir mendil yardımı ile anahtarlarınızı silmenizi öneriyoruz.

1513429720-yo8w.09

Gün içerisinde evde, okulda, işte sizinle beraber yanınızda taşıdığınız bazen yere bazen oturduğunuz yere koyduğunuz çantalarınızın altı haliyle mikrop ve bakteriler açısından evinize de taşımaktadır. Bu sağlık açısından oldukça tehlikelidir. Gün içerisinde eve geldiğinizde çantanızın altını mutlaka temizlemenizi öneriyoruz. 

1513429946-iImI.jpg