Genel Sağlık

Her güzellik sorununa bir ‘kestirme’ çözüm

.

.jpg

Güzellik sırları önemlidir. Pratik güzellik sırları daha önemlidir!

Her an bir kırmızı halı törenine katılacak kadar iyi ve ‘hazır’ görünmek için birkaç taktiği öğrenmeniz gerekiyor.

ELMAELMA kadınları daima harika görünecek.

18560.jpg

Şiş gözlere acil destek

Buzluğunuzda mutlaka donmuş bir şeyler vardır, değil mi? Ya da belki bir buz torbası? Bizim tavsiyemiz dondurulmuş bezelye… Ne alakası olabilir diye düşünenlere açıklayalım: Bezelyenin küçük taneleri poşetin içinde yüzünüzün şekline göre konumlanır ve daha geniş bir alana etki eder. Üstelik iz yapmaz.

İnce bir havluya seçtiğiniz dondurulmuş poşeti sarın ve 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Kullanacağınız havluyu papatya çayıyla hafifçe nemlendirirseniz, cildinizin için harika bir bakım terapisi de uygulamış olursunuz.

2381.jpg

Ağda öncesi hazırlık

Ağda yaptıracağınız bölgeye, özellikle kaş gibi hassas bir noktaysa, hidrokortizonlu bir krem uygulayın. Bu uygulama hassas ciltlerin iltihaplanmasını engeller, tüylerin tek seferde alınmasını sağlar ve cildinizi rahatlatır. Ağdadan sonra da krem sürebilirsiniz.

İpucu: Regl döneminizden önceki üç gün için ağda randevusu almayın. Hem tüylerinizin hızlı çıkmasına sebep olur, hem de daha çok acı hissedersiniz.

2382.jpg

Kırılan tırnağa tamir

Özenle uzattığınız tırnaklarınız herhangi bir sebepten kırılabilir. Eğer kırılan kısım kopup gitmediyse kurtarmak için geç değil.

Poşet çayların poşetinden bir parça kesin. Yapıştırıcıyla tırnaktaki çatlağın üzerine yapıştırın. Poşetin yüzeyi o kadar yumuşak ve incedir ki hemen tırnağınızın üzerinde kamufle olur. yapıştırıcı kuruduktan sonra önce şeffaf renk oje sürün. Sonra tırnaklarınızı gönlünüzce renklendirebilirsiniz.

2383.jpg

Çirkin yanıklar için

Cildinizin bazı bölgeleri güneşe karşı daha duyarlıdır ve bölgesel olarak istemediğiniz bir renk alabilir.

Aslında çözüm çok kolay. Bir parça pamuğu doğal limon suyuna tamamen batırın ve uygulama bölgesine masaj yaparak sürün. Limonun içindeki sitrik asit doğal bir açıcıdır ve cildinizi ferahlatır. Islak cilde yemek sodası sürerseniz de aynı etkiyi yapar.

2384.jpg

Ojenin hızla kuruması için

Son dakika gelen bir parti davetine hazırlanırken bir türlü kurumayan ojelerinizden şikayet mi ediyorsunuz? Ellerinizi buzlu suya batırın!

Tırnaklarınızı açık havada 2 dakika boyunca kuruttuktan sonra buz dolu bir kovaya batırın. Hem tırnaklarınız güçlenecek, hem de hızla kuruyan ojelerinizin kalıcılığı artacaktır.

Önemli bir uyarı: Eski ojelerin kuruması yıllar sürer! Kalınlaşmaya başlayan ojeleri kullanmayın.

2380.jpg