Genel Sağlık

Her gün harcamamız gereken 5 yiyecek

.jpg

Yarıyılsal olarak perhiz yapmayın, sıhhatli beslenin! Böylece asla kilo meseleyi sürüklemezsiniz ve plaj sezonu yanaşırken ötekileri gibi telaşa kapılmazsınız. Bunun en kolay yolu günlük öğünlerinize bazı maddeleri dahil etmek… Bu maddeler de elbette natürel yiyeceklerde gizli. Onları bulmanıza destekçi olalım.

30132.jpg

Bunu asla unutmayın: Kırmızıysa müthiştir!

Meyve ve sebzelere kırmızı rengini veren likopen maddesi özellikle karnımızdaki sistemleri gözetmekte eşsiz bir natürel maddedir. Bu yarıyılda domatesin seçeneğiyse kirazlar… Bir kadeh domates suyu, sekiz kiraza denktir.

6878.jpg

Bir kase yulaf gevreğiyle tam gün açlık seviyenizi hakimiyet edebilirsiniz. İçinde karbonhidrat var, fakat lif oranı son derece yüksek olduğundan şeker salınımı yavaş ilerliyor. Bunun bir başka anlamı daha var. Yarım kase yulafın içindeki 10 gram protein, bedenin enerji gereksinimine göre yakılıyor. Hakikat bir perhiz mucizesi! Yerine keten tohumu seçim edebilirsiniz. Sabahları meyveyle, ara öğünlerde yoğurtla harcayabilirsiniz.

30135.jpg

Evvel bir mevzuyu netleştirelim: Ceviz bir çerez değildir! Somon balığından daha fazla Omega3, kırmızı şaraptan daha fazla polifenol enfeksiyon giderici bir madde ve tavuktan daha fazla protein kapsar. Başka Bir Deyişle egzersiz yaptıktan sonra ceviz yerseniz, adalelerinizin iyileşme sürecini süratlendirecektir. her gün yedi tane yiyin. Ceviz yoksa fındık ve badem de harcayabilirsiniz.

30136.jpg

Temel Reis’in bir bildiği var. İçindeki yüksek oranki folik asitle ıspanak felç ve kalp krizinin fobili düşü… Erkekler için bir hoş haber daha: Kan akışını süratlendirdiği için ereksiyon problemlerine de çok iyi geliyor. Ham olarak harcadığınızda kol adalelerinizin şekillenmesine de destekçi olacak. Ispanağın seçenekleriyse marul ve lahana…

30137.jpg

Tüm meyveler içinde en fazla antioksidanı yaban mersini bulunduruyor. Bu da natürel gençleşme yöntemi demek! Bunun dışında yaşa bağlı hafıza kayıplarının da önüne yaban mersiniyle geçebilirsiniz. Bir kase taze ya da yarım kase kuru yaban mersini yiyebilirsiniz. Erik ve üzüm yaban mersininin yerini doldurabilecek meyveler arasında…

30138.jpg