Genel Sağlık

Her cilt tipine uygun bir maskemiz var!

.jpg

Hoşluğuna ve bakımına önemseyen bayanlar için harika cilt maskeleri hazırladık. Cilt tipiniz ve meseleniz ne olursa olsun cildinizin gereksinim dinlediği bakımı sağlamak için her cilde uygun maske tarifleri ELMAELMA’da

27603.jpg

Kuru ciltler için bu maskeyi deneyin!

Şayet kuru bir cildiniz varsa bu maske bütün size göre!

Derin bir kabın içine bir tatlı kaşığı fındık yağı, bir çay kaşığı arı sütü, bir yemek kaşığı krema, bir çay kaşığı balı sırça bir kâsede karıştırın. Surat ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu maskeyi, iki haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

21158.jpg

Hassas bir cildiniz mi var?

Kolay tahriş olan bir cilde sahipseniz bu maskeyi hafta bir defa rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Bir adet muzu ezip püre haline getirin ve bir adet yumurta sarısı, bir yemek kaşığı balla karıştırın. Surat ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Son olarak suratınızı ılık suyla durulayın.

19106.jpg

Karma ciltlerin bakımı burada!

Cildiniz hem yağlı, hem kuru hem de alıngansa bu maske cildinizi kendine getirecek.

Bir yemek kaşığı beyaz kil, iki çay kaşığı biberiye yağı ve bir adet yumurta sarısını karıştırın. Surat ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Müddetin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, iki haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

21106.jpg

Yağlı ciltler için maske

En sık karşılaşılan cilt tiplerinin başında gelen yağlı ciltlere bu maskeyi deneyin.

Bir adet domatesin kabuğunu ceddip ezerek püre haline getirin ve iki çay kaşığı balla karıştırın. Surat ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Müddetin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

20328.jpg