Genel Sağlık

Harika bir ‘çöpçatan’ olma kaideleri

.

.jpg

Zemin hazırlama

İki tane kalbi kırık, yaşamının aşkını bekleyen dostunuz var, hem de birbirlerine çok uygun. Daha ne bekliyorsunuz, kağıt-kalemi kapın, casus oyununa başlayın!

Çöpçatanlık bir sanattır. Zira iki tarafta birbirinden haberdar olmamalı ve bu reyin sizin kaidelerinize göre oynanmalı.

Planlı bir buluşma, hem iki tarafı da gerginleştirir, hem de kafalarında değişik temenniler oluştururlar.

8269.jpg

Birinin oturduğunuz semtten, öbürünün mektepten dostunuz olduğunu zannedelim. Kız dostunuza devamlı onun cesur, kendine güvenen, yakışıklı ve kızlar tarafından hoşlanıldığını anlatın.

Erkek dostunuza da, yakın kız dostunuzun çok talibi olduğunu ancak hiçbirini istemediğini, çok güzel ve cümbüşlü biri olduğunu anlatın.

İki tarafada, bir kasvetiniz olduğunda öbür tarafı aradığınız izlemini verin.

Kim öğrenir belki bu esnada siz de yakınlaşıp, bu aşk oyununa dahil olabilirsiniz!

8271.jpg

Karşı tarafın ‘Güzin Abla’ gibi olduğunu hissettirin.

”Ben kilo aldığımı söylediğimde, insanların apayrı probleri olduğunu anlatarak, mesele ettiğim şeyin nekadar da ufak olduğunu gösteriyor” diyerek sizi cesaretlendirip, mutlu ettiğini ifade edin.

Bütün bu methiyeleri yaparken, size alakası olmadığını ısrarla belirtin. Size kendi yakın dostunu ayarlamaya çalıştığını söyleyin.

8272.jpg

Artık buluşturma vakti

Bir cafede buluşma vererek buluşturmayın, zira bu buluşmadan iki tarafta zevk almaz ve bunalırlar.

Cümbüşlü bir etraf yaratın. Mesela erkek dostunuzun yakın erkek dostuyla organizasyon yapıp, şenliğe gidebilirsiniz.

Yakın kız dostunuza, bir erkek dostunuzla şenliğe gideceğinizi söyleyerek onu da davet edip, üçünüzün çok eğleneceğinizi söyleyin.

8273.jpg

Öbür yakın erkek dostunuza da, onun yakın dostuyla tasarı yaptığınızı ve kendisininde gelmesi gerektiğini söyleyin.

İçecek almaya, oyunlara katılmaya gittiğinizi söyleyin ve onları da birbirlerine emanet edin.

Onlar birbirleriyle sohbet edip, ısınmaya başlayacaklar. Hiç konuşmadılarsa bu iş olmaz. Ama birbirleriyle kaynaştılarsa, zafer yakın demektir.

Başka gün, değişik bir parti organizasyonuyla tekerrür toplanmak için sözleşin.

8274.jpg

Aradan çekilmezseniz ‘kara kedi’ olacaksınız.

Birbirlerine alakaları olduğunu kavradıktan sonra, buluşmalara gitmemek için, gerekçeler üretin. Siz varken sevseler dahi yakınlaşamazlar.

8275.jpg

Onlar için ‘aşk’ vakti

İlişkiye başladıklarında, size mutlu olan yanlarının yanı gizeme, agresifliklerini de anlatacaklar. Hiç yorum yapmayın. Zira onlar barışır, siz arada kalırsınız.

Artık sizi çağırmamalarını kıskanmayın.

Şunu unutmayın ki sevgili ve arkadaşlık bambaşka iki kavram. Sonunda birbirine kalan arkadaşlardır. İkisi de sizi ayrı beğeniyor. Şimdi siz annenizle kardeşinizi ayırabilir misiniz?

8276.jpg

Netice negatif olursa

Her şey her zaman güllük gülistanlık olmaya öğrenir. Mutlu olduklarında sizi baştacı yapmasalar da, mutsuz olduklarında ‘baş mesul’ yapabilirler.

O surattan bu çöpçatanlık işinde hiçbir şeyi emin etmeyin diyoruz. Gidişatlar olumsuz büyüdüğünde ”Ben bir şey yapmadım, siz kendiniz istediniz” diyerek işin içinden çıkabilirsiniz.

8277.jpg
.