Güzellik için doğru yada yanlış yapılan uygulamalar
Grip - Soğuk Algınlığı

Güzellik için doğru yada yanlış yapılan uygulamalar

Hoşluk gizemleri olarak adlandırdığımız teklifleri, ne kadar yararlı olduğunu ya da bize ne kadar hasar verdiğini öğrenmeden uyguluyoruz. Ama, reelleri bilmenin zamanı geldi!
1. Saçları günde 100 kere taramak, onları daha sıhhatli ve parlak yapar: Yanlış
Saçlarınız, kumpaslı tarandıklarında daha sıhhatli olacaklar diye bir kural yok.Yapılan bir araştırmaya göre saçların günlük taranma rakamı ne kadar az olursa saçların dökülme oranı azalıyor.Bilim adamları ne kadar az tararsan saçları o kadar bereketli diyorlar..Kelleşmek istemiyorsanız saç fırçasından uzak durun.Üstelik, düşük nitelikli fırçalar saç uçlarının kırılmasına yol açabiliyor.
Teklif: Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç teninize masaj yaparsanız, bu biçimde kan dolaşımınız süratlenecek ve saç kökleriniz daha çok beslenecektir.
2. Karbonat, dişleri beyazlatır: Doğru
Karbonat, bize ışıltılı dişler sağlar. Bunun için, diş fırçasına azıcık karbonat döküp dişlerinizi 2-3 dakika fırçalayın, sonra ağzınızı suyla iyice çalkalayın.
Teklif: Dişleri karbonatla sık sık fırçalamak, dişin en üst katmanı olan minesini incelteceğinden, bu operasyonu haftada bir kere yapmak yeterlidir.

3. Çay, gözdeki kabarıklıkları hemen indirir: Doğru
Bitkin gözlerinize uygulayacağınız hafifletici bir çay kompresi, kendinizi harika sezmenizi sağlar. Zira, çayın dinlendirici ve kabarıklık giderici tesiri var.
Teklif: İki tane çay poşetinin üzerine sıcak su dökün ve azıcık demlenmesini bekleyin. Soğuduktan sonra, gözlerinizin üstüne koyup beş dakika bekleyin.
4. Limon suyu saçın rengini açar: Doğru
Natürel kumral olan saçlarınızın rengini, limon ve güneş ışınlarıyla daha da sarartabilirsiniz. Limon suyunu, üçte bir oranında banal suyla seyreltip saçınıza sürün ve güneş altında bir saat bekleyin.
Teklif: Bu harekât yalnızca natürel sarışınlarda ve kumrallarda işe verim. Öte yandan, bu operasyonu çok sık yapmamalısınız. Zira, limonun içeriğindeki asit, saçınızın tel tel olmasına ve mat görünmesine yol açabilir.
5. Bedenimizdeki tüylerin jiletle alınması, onların daha gür çıkmalarına neden olur: Yanlış
Tıraş edilmiş tüyler, kimi zaman ele daha gürmüş gibi kazanç. Ama bunun sebebi, jiletle kesilmiş tüylerin uçlarının, jiletle kesilmemiş tüylerdeki gibi sivri değil de küt olmasıdır. Tüyler bir zaman uzadıktan sonra, bu sertlik de ortadan kalkar.
Teklif: Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra, o bölgeye ıslatıcı bir krem sürerseniz, cildinizin kurumasını ve kaşınmasını önlemiş olursunuz.
6. Diş macunu, uçuk ve sivilcelere iyi kazanç: Yanlış
Diş macununun sivilceyi iyileştirdiği söylenir. Ama, macunun kurutucu özelliği olmasına karşın, kapsadığı flor cildi tahriş edebilir.
Teklif: Uçuklar ve sivilceler için, bu mevzuda özel olarak geliştirilmiş mahsulleri seçim etmelisiniz.
7. Havuç yemek, cildi güneş yanığına karşı korur: Yanlış
Havuç yiyerek güneşin hasarlı ışınlarından korunmamız olası değil. Güneşderi hasar görmemek için, güneş ışınlarından miktarlı faydalanmalı ve yüksek koruma etkenli güneş yağları kullanmalıyız.
Teklif: Havuç tek başına yeterli olmasa da, güneş kremiyle beraber kullanıldığında harikalar yaratır. Zira, havuçtaki beta-karoten, bronzlaşmayı süratlendirir.
8. Dudak bakım kremleri bağımlılık yapar: Yanlış
Dudak bakım kremlerine karşı bir bağımlılık büyümez. Dudakların duyarlı teninin kendi başına yağ üretme hüneri yoktur. Dolayısıyla, kumpaslı olarak dudak bakım kremi kullanmanızda hiçbir mahzur yok.
Teklif: Güneşli havalarda, koruma etkenli dudak bakım kremlerinden birini seçim edin ki, dudağınız hasarlı ışınlara karşı da korunsun.
9. Limon suyu, çilleri ortadan kaldırır: Yanlış
Limon suyu zati ince olan cildi tahriş edebilir. Suratınızda çilleriniz varsa, yüksek koruma etkenine sahip güneş kremleri kullanabilirsiniz.
Teklif: Limon suyunu, diz ve dirseklerinizdeki sertleşmiş bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz.
10. Selülite karşı kahve için: Doğru
Kahve, iki tarafı besbelli bir bıçağa eş: fazla içtiğiniz takdirde, cildinizin portakal kabuğu görünümü çoğalabilir. Öte yandan, selülit önleyici kremlerin pek çoğunda bulunan kafein, zehirli maddeleri bedenimizin problemli alanlarından atar ve bu can sıkıcı görünümden de kurtulmamızı sağlar.
Teklif: Kahve neşeniz, günde iki fincanı aşmamalı. Uzmanlar, aşırısının selülite neden olabileceğini söylüyorlar.