Güzelliğin Bilmediğimiz Taktikleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Güzelliğin Bilmediğimiz Taktikleri

İşlevi çok farklı olan mahsullerin bir gün hoşluğunuzda ehemmiyetli rol alacağı aklınıza kazanç mı? İşte ünlüler üzerinde de sınanan birkaç saklı hoşluk taktiği… Hoşluğun saklı taktikleri
Mutfağınızı karıştırarak, aklınıza gelmeyecek malzemelerle hoşluğunuza hoşluk katmaya ne dersiniz?
Saç diplerinizi hacimlendirmek için gazlı içecek
Pompalı bir şişeye doldurduğunuz gazlı bir meşrubatı nemli saçınıza sıkın. Havaalanında uçuştan evvel hacimlendirici saç spreyine el koyulan Kelly Clarkson için bu yöntemi uygulayan Brett Freedman, meşrubatın içinde bulunan şekerin yakalayıcı özelliği olduğunu ve saçınıza seksi bir doku kazandıracağını ekliyor.
Saç renginizi canlandırmak için kahve
Michelle Williams-la çalışan Pierre Michel, koyu renk saçlarınızın rengini ortaya çıkarmak için şehirk iş koyu bir kahve hazırlamanızı öneriyor. Soğuduktan sonra kahveyi ktümörü saçınızın üzerine dökşan ve durulamadan evvel 10 dakika kadar saç diplerinizin bu rengi emmesini bekleyin.
Bulaşık makinesi deterjanı ile açılın
Şayet saç renginizin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız, şampuanınızın içine birkaç damla akışkan bulaşık makinesi deterjanı damlatıp karıştırın. Uzmanlar, deterjanın saç rengınizi bir-iki ton açmaya dayanakçı olacağını belirtiyor.

Bölmeyen çizgiler için kalemleriniz dolaba
Kullanmadan yarım saat evvel, göz kalemlerinizi buzluğa koyarak bekletin. Eski manken ve ünlü markalann temsilcisi olan Padma Lakshmi-nin uyguladığı bu yöntem sayesinde kalemlerin uçları sertleşecek ve daha apaçık çizgiler çekebileceksiniz.
Ödemi indirmek için folyo kmatemini deneyin
Suratınızı kapatacak büyüklükte bir folyo kmatemini buzluğa kreyin. Fazla derecede soğuduktan sonra ağız kısmına soluk alabileceğiniz büyüklükte bir çılgınk açın ve folyoyu suratınızın üzerine yerleştirin. Bu ipucunu gibi ünlülere uygulamış olan makyaj sanatkârı Ramy Gafni, folyonun sanki özel üretim ferahlatıcı bir maske gibi suratınızı saracağını ve şişkinliğinizi eksilteceğini belirtiyor.
Kirpiklerinizi kaşıkla kıvırın
Max Factor-şan makyaj sanatkârı Jake Bailey, bir çay kaşığının kenarını dikkatli bir şekilde kirpik diplerinize bastırmanızı öneriyor. Kirpik kıvırıcısını kaybettiğinde bu yöntemi Katy Perry üzerinde sınayan makyaj sanatkârı, kaşığın metal kenarının kirpiklerinize seksi bir görünüm vereceğini belirtiyor.
Topuzu çorapla deneyin
Topuz yaptıktan bir müddet sonra saç telleriniz ayrılmaya başlıyorsa, saç renginize uygun, parlak bir külotlu çorap bulun. Ayak kısmını kestikten sonra topuzu yakalatmak için çorabın geriye kalan elastik kısmım kullanın. Molly Sims üzerinde sınadığı bu tekniği anlatan kuaför salonu sahibi Patrick Melville, çorabı topuzu kıvırdığınız bölgeye sararak dışarıda kalan tutamları da içeriye doğru sokuşturmanızı öneriyor. Klasik bir lastik tokadan daha cümbüşlü olduğu kesin olan bu yöntem ayrıca saçınızın daha uzun müddet bozulmamasını sağlayacak.

Etiket Hoşluk Hoşluk Gizemleri hoşluk taktikleri Saç diplerinizi hacimlendirmek için Ödemi indirmek için