Genel Sağlık

Gözlerinizde yaz mevsimi olsun

Mutlu bir görünüm gözlerinizde saklı. Göz farı kullanarak yaz mevsiminin keyfini gözlerinize taşıyın.

.jpg

Özellikle kullanmaya aşina değilseniz, göz farı sürmek korkutucu görünebilir. Acaba çok mu sürdüm, gözlerime uygun rengi seçim ettim mi gibi suallerin hepsini yanıtlıyoruz!

Evvel malzemeler: Sarih ve doğal renkli göz farı, koyu renkli göz farı, yuvarlak bir far fırçası

Şimdi de harikulade bakışların tarifine geçelim…

1316.jpg

Özellikle yeni başlayanlar ve yaz makyajı taraftarları için tekerrür edelim. Yalnızca iki ton göz farı kullanıyoruz. Sarih renkli göz farını fırçaya uygulayın. Fırçanın üzerindeki aşırılardan üfleyerek kurtulun.

1317.jpg

Farı göz çukurunuz süresince kirpiklerinizin diplerini de bakımsızlık etmeden yay hareketiyle sürün. Göz etrafının burna yakın kısmını bırakın.

İpucu: Yuvarlak uçlu bir göz farı fırçasının tek seçeneği işaret parmağıdır.

1318.jpg

Koyu renk göz farını fırçaya uygulayın. Aşırılıktan yeniden kurtulun. Yoksa dökülüp, gözlerinizin altında çirkin bir gölge oluşturacaktır.

1319.jpg

Koyu renkli farı kullanmak azıcık daha ustalık gerektirir. Natürel bu yazıyı okumayanlar için! Bu işin yalnızca iki gizemi var: Koyu renk far yalnızca kirpik üstüne bir hat biçiminde ve göz çukurunun hemen altına hilal biçiminde sürülür. Göz kapağınızın ortası netlikle sarih renkli kalmalı.

İpucu: Gözleriniz kocamansa yarattığınız gölgeyi koyulaştırmakta çekinmeyin.

1320.jpg

Öteki gözünüz için de bu adımların benzerini yapın. Öteki uygulamada kaç fırça hareketi kullandığınızı unutmayın, iki gözünüzün değişik görünmesini istemezsiniz değil mi?

1321.jpg